2014 m. kovo 8 d., šeštadienis

Mitingas prieš abortų draudimą ir Kaziuko mugės radiniai


Šiandien su antra puse nuėjome į mitingą prieš abortų draudimą. Apie jį dar prieš tai kalbėjomės su kambariokėm, viena lyg irgi planavo ateiti, bet žinau, kad apsirgo, o kita sakė, kad čia visiška nesąmonė, nes a) vis tiek tokio kvailo įstatymo nepriims, b) jeigu priims, tai jis bus niekinis, nes tiesiog kas nori darysis abortus užsienyje ar nelegaliai.

Aš taip optimistiškai negalvoju. Abortų draudimo šalininkai apie abortą dažnai kalba naudodami emocinius kompromitavimus ir poliarizaciją (tik dviejų pusių pateikimas), dėl ko labai didelė dalis žmonių draudimą ima palaikyti vien tik iš baimės arba iš nuoširdaus galvojimo, kad taip gi bus tikrai gerai.

Gerai bus tada, kai apie abortą žmonės negalvos, o ne tada, kai jo pasidaryti negalės.

Optimistiškai negalvoju ir apie nelegalius abortus - nors jie dalykas senas (gal pusėje lietuviškų dainų mergelė prižiūri rūtelių darželį*, pagal kurį bernelis žiūri ar "gera" mergelė) ir daromi vis rečiau ir rečiau, bet tikrai nemanau, kad juos darantys žmonės būtų labai suinteresuoti pacienčių išgyvenimo didinimo ir komplikacijų mažinimo skaičiumi. Taip pat nemanau, kad šaliai daug naudos duotų gyventojų medicininis turizmas nėštumo nutraukimui. Taip pat ne visi ir išgalėtų važiuoti tam į užsienį, ypač turint omenyje, kad skurdas neretai būna šio pasirinkimo priežastis.

Mitingo metu buvo akcentuotas labai geras dalykas - lytinio švietimo ir prieinamos kontracepcijos būtinybė. Ne taip, bet buvo paminėta ir tai, kad didelį nėštumo nutraukimų procentą sudaro namuose sutuoktinio smurtą kenčiančios moterys. Tai, kad vyrą ir moterį sieja santuoka nepanaikina išprievartavimo tarp judviejų galimybės. 


(Mitingo metu ant metalinės pakabos buvo galima parašyti trumpą laiškelį seimo nariams. Metalinė pakaba simbolizuoja nelegalius abortus - ji yra nesunkiai išlankstoma į improvizuotą chirurginį įrankį. Man tai tos pakabos nelabai kaip žiūrėjosi ir su saviške vis stengiausi kam nors neiškabinti akies.

 Kita vertus abortų šalininkai labai dažnai savo vaizdinėje medžiagoje vaizduoja tik tuos embrionus, kurie išoriškai jau yra panašūs į naujagimį (tik dažnai vaizduoja be placentos ar, mažesnių, be kitų priklausinių, kurie irgi yra jo dalys), o ne neišvaizdžius ląstelių gumuliukus.) 

Po to pasivaikščiojom po Kaziuko mugę. Buvom jau vakar, bet visai nieko jinai, tai nuėjom dar kartą. 

Ką įdomesnio užmatėm:

Dailininką Paulių Arlauską, kuris turi labai įdomų internetinį puslapį. Ten pamaigykite ir rasite nuėjimą į jo darbų galeriją. O darbai labai įdomūs, klausiau ar būtų galimą ką gauti už <500Lt**, sakė tikrai galima.Mano akį taip pat patraukė Joanos Kairienės ksilografijos - ji prekiavo nedidelėmis (maždug iki 100Lt).


(Taip arti prie dangaus. 2012, ksilografija, aliejus, drobė, 95x115cm . Nenufotografavau darbelių, kurie buvo mugėje, o autorės puslapyje tik senesni yra. Bet šitas man panašiausias).

Ir štai šitie pakabukai. Bet tik paėmiau kontaktą ir pasakiau, kad pažiūrėsiu, nes jų autorė pasakė, kad gali pagaminti ką nors ir pagal užsakymą. Tai dabar galvoju ką čia užsisakius.... >:3 Manau per porą dienų ką ir sugalvosiu.


(Ir tik 25Lt)

Nusipirkau mažą Grožio alchemijos kremo sausai odai indelį išmėginimui. Jis vadinasi "Sacharos lietus". Skirtas veidui, bet ketinu juo teptis rankas, kad galėčiau uostyti, nes man labai patinka kaip jis kvepia. Net nežinau kaip apsakyti jo kvapą.... Kažkas, ką gautumėte, jei sumaišytumėte B grupės ir chloro kvapus. Antra pusė sako, kad čia levandų kvapas, bet ką aš žinau kaip tos levandos kvepia.  


(Parduodamų kremų stalas mugėje. Nuotrauka iš kremų FB puslapio, bo aš nufotografuoti nesusiprotėjau. Kremus galima vietome pamėginti.)

Tik kremą reikia laikyti šaldytuve ir jis galioja ~2 mėn, nuo pirkimo datos, bo yra be konservantų. Dar prie pirkinio dovanų gavau lūpų balzamą pasirinkti. Pasirinkau kokį tai mėtinį, tai juo pasitepus labai keistas jausmas. 

Dar pirkau tradiciškai šakotinės tešlos gardumynų cukraus glaiste, bet tie visur vienodi.

O dabar, pats nuostabiausias ir krūčiausias mano Kaziuko mugės pirkinys. Kai pamačiau jais prekiaujančius žmones atrodžiau maždaug taip:


Tai purkštas paveikslėlis apie kuriuos visi sako "ai, kažkokia nesąmonė", bet šiaip tai baisiai nori:


(A4 formatas, iš karto su stiklu ir rėmu. 30Lt. Gyvai atrodo spalvočiau ir įspūdingiau.)

Buvo galima netgi vietoje pažiūrėti kaip jie daromi. Kad vieną iš jų gaučiau su antra puse netgi nuėjome per pusę Kaziuko iki bankomato ir grįžome atgal. Juos daręs žmogus sakė, kad jam čia tik hobis ir kad čia pirmi metai, kaip jis jais prekiauja. Tai paėmiau jo numerį - 867161131. AURELIJUS. Buvo paveikslų ir su Žemės vaizdeliais, bei žuvytėm. Ir jie dar šviečia tamsoje ;D 

Prie pirkinio gavau dar vieną, mažesnį ir neįrėmintą, dovanų:


(tik šitas nešviečia)

Jį dovanoju atsitiktiniam komentatoriui - palikite komentarą su savo e-mailu į kurį galėčiau parašyti dėl siuntimo, ir kitą šeštadienį atsitiktiniu būdu išrinksiu laimėtoją, bei išsiųsiu.

Kalbant apie dovanas, tai jau gavau vieną puikų atviruką į Klaipėdą, kurį įsirėminau ir pakabinau vietoje vieno nublukusio paveikslėlio (išvažiuodama jį pakabinsiu atgal, o atviruką pasiimsiu kartu su savimi):

(prieš)


(po. Daug geriau)


(Detalė)

Jūs man irgi galite atsiųsti atviruką ar laišką adresu, kurį rasite blogo kairiajame viršutiniame kampe. Jei bus atgalinis, pasistengsiu atrašyti ar ką nors nusiųsti atgal :>

* rūtos liaudies medicinoje naudojamos ankstyvajam nėštumo nutraukimui. 
** Šiuo metu mano tokios originalų pirkimo lubos. 

7 komentarai:

 1. salomeja.burbaite@gmail.com LOL. Palieku savo :DD

  AtsakytiPanaikinti
 2. warmanas@gmail.com. Grazus paveiksliukai ;)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Buvau Kaziuke, bet nepastebėjau šių paveiksliukų... primaverai@yahoo.co.uk

  AtsakytiPanaikinti
 4. gabyluka@gmail.com :) Bandau laimę.. :D

  AtsakytiPanaikinti
 5. joo, aš tuos šviečiančius paveikslus mačiau kaip užsieny daro, smagu stebėti, bet vis nepirkdavau, nes kainos eurais ar doleriais labai didelės atrodo, o ir parsivežt atrodo nėra kaip, kad nesusilamdytų labai...todėl palieku emailą, gal netyčia :) barboriukas@hotmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 6. oi, pala, ar dar spėjau, ar jau nelabai? O aš tai šitų šviečiančių kažkaip ir nemačiau per Kazio mugę... smailaskampas@inbox.lt

  AtsakytiPanaikinti