2013 m. vasario 2 d., šeštadienis

Kosminės intrigos

Radau smagų žaisliuką internete - gravitacija. Turi lauką (tipo kosmosą) ir gali į jį įmesti norimo dydžio planetų lengvai pasirinkęs dar ir jų judėjimo kryptį ir greitį. Na, arba tiesiog numesti taip į tą tuščią, šaltą ir niūrią tuštumą.

O tada galima žiūrėti kaip tos planetos ima šokti savo dailų gravitacinį šokį, arba kokia viena išmpapėlė sutraukia mažulytes į save. Galima pasirinkti ir variantą, kai judančios planetos nubrėžia ir trajektoriją, tai visai neblogų piešinėlių taip galima padaryti. Štai keli maniškiai:


Čia raudoną spalvą brėžė dvi super gigantiškos planetos. Gal net žvaigždės labiau. Paleidau jas skrieti iš kairės mano kosmosiuko pusės į dešinę ir jos ėmė suktis viena apie kitą zigzagais. Tada iš abiejų pusių paleidau po mažytę planetą, kurias jos greitai įtraukė į save ir kada jau mano dvinaris liūdesiukas priartėjo visai prie finalis limes, tai užbombardavau mažuliukais planečiukais, kurie visi irgi buvo sutraukti, bet užtat žvaigždės gerokai suartėjo ir nusprendė pakeisti savo ateities kryptį.


Šiame vėlgi raudona buvo žvaigždė, o balta spalva - planetos. Jų buvo dvi. Arčiau buvusią greitai pasigavo žvaiždė ir tempėsi paskui save viso skrydžio metu. Tuo tarpu tolimesnė iš pradžių paspruko nuo žvaigždės kažkur už mano matomos Visatos ribų, bet po kurio laiko buvo įtraukta atgal ir įsirėžė į žvaigždę. Tad tiek jos ir tebuvo.


Šioje istorijoje veiksmas prasidėjo nuo centrinės žvaigždės ir aplink jas išdėstytų planetų, kurias būtų šioji sutraukusi dailiai į save. Tačiau iš kairio šono numečiau žemyn skriejančią didelę žvaigždę ir ji sušniojo ne tik minėtas planetas, bet ir mažesniąją savo giminaitę.
Nors kai kurioms planetoms pavyko prasmukti pro šį naują kaimyną ir netgi įgauti stulbinančius greičius.

Pabandykite, smagus daiktas :)

3 komentarai:

 1. Dar čia siūlau išbandyti piešti visatas http://29a.ch/sandbox/2011/neonflames/#

  Ir pasivaikščioti tarp žvaigždžių http://workshop.chromeexperiments.com/stars/

  :3

  AtsakytiPanaikinti
 2. Idomu, ir labai dziugu, kad taip daznai rasai ir daliniesi savo veikla ^^

  AtsakytiPanaikinti
 3. Aha, kaip tik ruošiaus kažką naudingo nuveikt, bet paskaičiau šį įrašą... :)

  AtsakytiPanaikinti