2014 m. rugpjūčio 19 d., antradienis

Prisidedu prie fantastika.lt kūrimo


Mane pakvietė prisidėti prie fantastika.lt puslapio kūrimo. Ir aš sutikau, nes buvau paprašyta prisidėti straipsnių rašyme.

Tai dabar galvoju apie ką galėčiau ten parašyti.

Galvoju tai aš maždaug taip - fantastika vis dėl to yra subkultūra. Subkultūra visada yra tam tikros, didesnės kultūros dalis. Kultūringa visuomenė -> subkultūringa visuomenė (nebent kokia nors totalitarinė, tuomet ji subkultūrų bijo kaip vėžio, o ne laiko jas savo pačios sporomis, kurios neša tam tikrą išgrynintą ir išvystytą jos dalį su augimo tam tikra kryptimi viltimi).

Laikant, kad Lietuvoje kultūra yra pakankamai aukšto lygio egzistuoti subkultūroms, tai fantastikos puslapiui galima rašyti praktiškai apie bet ką iš fantastinės kultūros pozicijos. Kad ir žirnienės receptą.
Laikant, kad Lietuvoje kultūra nėra pakankamai aukšto lygio, kad galėtų egzistuoti subkultūros, ar kad fantastikos subkultūra nėra pakankamai stipri, kad galėtų būti tikra subkultūra, tuomet galima rašyti apie fantastiką ir ta žirnienė tokiame puslapyje galėtų atsidurti nebent jei būtų iš kokių nors marse užaugintų žirnių išvirta, ir tai, tik tokiu atveju, jeigu straipsnyje nuolat būtų primenama, kad čia gi fantastiškas dalykas. ŽIRNIAI IŠ MARSO, OMG.

Blogiausiu atveju galima pradėti rašyti apžvalgas, kurios visai nieko nepasako - jos yra apie fantastinius kūrinius, bet iš esmės galėtų būti bet kuriame kitame puslapyje ir fantastika.lt puslapis neturėtų jokios galimybės pritraukti skaitytoją, nebent tokį, kuris dėl kažkokių priežasčių norėtų gauti mažiau informacijos (nors tą pateiktų tikriausiai kaip norą gauti koncentruotą informaciją).


(Angliškai parašyta "Per mane mano šeimininkas nieko nepadarė, tik kirto sau į koją". Žaidžiant stalo vaidmenų žaidimus kauliukai naudojami išlaikyti tam tikrą atsitiktinumą ir bejėgiškumą žaidimo valdyme (geras žaidimo vedėjas žino kada kauliukais pasikliauti ir kaip apeiti juos tada, kai jam tai nereikalinga). Daugumoje sistemų kuo didesnį skaičių išrideni, tuo žaidžiamam herojui veiksmas pasisekė geriau, o kuo mažiau - tuo blogiau. Pvz.: išridenus vienetą ne tai, kad nepasiseka užsimoti kardu į priešą, bet dar kokią ausį nusišnioji sau ar komandos draugui).

Taigi, linkstu prie kelių rašymo galimybių - arba rašyti tam puslapiui apie mediciną ir biologiją, arba apie Star Trek'ą. Dar mąstau, jog būtų galima rašyti apie fantastinius dalininkus. Pastarąja tema būtų galima paanalizuoti kodėl ant fantastikos viršelių taip dažnai būna papai ir užpakaliai xD

(iš internetų)

1 komentaras: