2013 m. sausio 13 d., sekmadienis

Ką valgo pasaulis, rankų šildytuvai ir kraikas katėms

HAHA. Klaviatūra pametė "backspace" mygtuką, tai dabar, iki kol susiveiksiu naują klaviatūtą būsiu be jo.
Nusprendžiau kasdien rašymui skirti 3 valandas - 1 savo blogams, dvi knygai, nes kol kas knygoje tik 9 psl. :l 
Rašyti be backspace'o ganėtinas iššūkis.


Vakar aptikau įdomų dalyką - knygą "What the world eats". Man atrodo kažkada jau apie šį projektą buvau girdėjusi ir net rašiusi, bet kažkaip vakar visai kitomis akimis pasižiūrėjau.
Štai kelios nuotraukos, kuriose pavaizduota šeima iš kokios nors šalies su visu jos per savaitę suvalgomu maistu:

(Liuksemburgas. Suvalgo už ~467 dolerių)

(Malis. ~26$)

(Turkija. ~146$)

(Japonija. ~317$)

(JAV. ~342$)

(Ekvadoras. ~32$)

(Vokietija. ~500$)
Nuotraukos iš čia ir čia.

Štai dar neilgas video, kuriame kalba vienas iš fotografų poros, keliavusių apie Pasaulį:


Nusprendėm su Lapinu irgi sekti visą mėnesį ką valgome ir nusifotografuoti panašioje nuotraukoje. 

Dar vakar išmėginau labai įdomų daiktą - rankų šildytuvus. Gavau kaip bonusą iš parduotuvės, kai pirkau Lapinui kalėdinę dovaną, tai neišlaukiau baisingų šalčių ir išsipakavau.

(Gavau va tokių, bet jų daug firmų yra, nemanau, kad labai kažkuom skirtųsi).

Dalykas labai paprastas - išsipakuoji iš vakuminės pakuotės medžiaginį maišelį ir jis per kelias minutes pradeda šilti. Šiltas būna ~8-9 valandas, tik vienu metu užkaista gana gerai - reikia iš pirštinių išsiimti, nes jau nebe labai jauku. Bet galima pvz.: į kišenes įsidėti :) 

Šildytuvo veikimo principas ne ką sudėtingesnis.
Viduje yra geležies milteliai - sąlytyje su oru geležis oksiduojasi ir išsiskiria šiluma. Kad procesas būtų greitesnis maišeliuose yra šiek tiek vandens ir elementariausios druskos. Dar yra aktyvuotos anglies, kurios oksidaciją "užveda" geležies oksidacijos šiluma, ir šiek tiek vermikulito. Tai mineralas, kuriame būna pasislėpęs vanduo ir kuris neleidžia visam šitam džiaugsmui užsidegti  buitine prasme.

Mąstau, kad kitiems metams reikės šitų maišelių užsipirkti. Bet internetu, nes LT ko tai labai brangiai parduoda. Man tas labai keista - juk galėtų ir LT gaminti tokius, bet matyt nėra rinkos - arba pas mus dar nėra taip šalta, arba su šalčiu kovojama kitokiais būdais... :)

(Simpatiški driežiukai ant varmikulitinio kraiko. Nuotrauka iš čia. Vermikulito, kaip po priedo dirvožemiui 100 litrų kainuoja ~90Lt. Kadangi toks kiekis sveria ~8,5kg ir yra parvelkamas namo, yra labai mėgstamas kačių augintojų. Ir prekeivių. Štai prie mano namų maisto prekių parduotuvėje 5Lt vermikulito maišas ant kurio užrašyta "kraikas katėms" kainuoja net 14,95 Lt. Ką reiškia pakuotė! Bet mūsų Tapkius tai labiausiai mėgsta silikagelinį kraiką :) )

6 komentarai:

 1. Yra dar tokio tipo šildytuvų rankoms http://www.grand-illusions.com/acatalog/Hand_Warmers.html tiesa iki 20 min veikia, bet yra daugkartiniai, tik pavirti vandenyje reikia.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Jeigu perkat tokius rankų šildytuvus, tai net bijau įsivaizduot, ką valgot :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pastebėjimas iš nuotraukų - vakariečiai nemažai sutaupytų visomis prasmėmis nustoję pirkt vandenį buteliuose - gi iš krano bėga ne prastesnis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. gi iš krano bėga ne prastesnis....
   nebutinai ir nevisur....

   Panaikinti
 4. Vokietis sutaupytų jei mažiau gertų :)

  AtsakytiPanaikinti