2013 m. sausio 25 d., penktadienis

Fosilijos, jau kelintos tai, ką aš žinau, tiesiog skaitykite

*GASP* Vakarykščio super komentaro autorius man parašė asmeniškai laišką į gmail'ą ir paaiškino, kad rašė ant bajerio ir manęs kvaila visiškai nelaiko :/
Taigi apsidžiaugta buvo veltui. 

Beeeeeet..... vienas mažai matytas ir girdėtas kursiokas išvadino psichiškai nesveika (nors dar neargumentavo kodėl, bet kai tik gausiu argumentaciją būtinai pasidalinsiu ir čia. Nebent ją atsiųs man asmenine žinute, tada nesidalinsiu neatsiklaususi)! Nors vėlgi, gavau net 4 asmenines žinutes, kad neimčiau į galvą, nes tų žmonių nuomone tai jis psichiškai nesveikas. Kažkodėl jie įsižeidė net labiau, nei aš. Matyt jis būsiąs jiems kažką prichimičinęs xD (ok, dar vienas parašė, kad mes abu nesveiki... Padovanosiu tam žmogui hematogeną kokį.) 
Jaučiuosi tikroje diagnozių audroje! :D
Ir, kas įdomiausia, kad pilna tokių stalkerių, kurie visada skaito ir niekada nieko nekomentuoja, nebent asmeniškai parašo O_O man truputį kraupu, nes baisu, kad patys tyliausi knisa giliausią šaknį o_o... o gal man paranoja.

Ta proga laaaabai senas blogo įrašas (2009 rugsėjis. Seni geri laikai), kurį sename bloge ištryniau ir perpostinu čia (vieną nuotrauką hostingas pašalino, kaip nešvankią. Oh well. Nieko nėra amžino).

Nusprendžiau pradėti daryti filmų apžvalgas enorkiškai.
A šiaip sau :> nes smagu :D Apžvalgas iliustruosiu kadrais iš filmų, kuriuos šiek tiek patobulinsiu GIMP'u ;D hehe :>
Pirmas mano apžvelgiamas filmas - šiais metais išleistas "Wyvern". Tai - televizinis filmas, neskirtas rodyti kino teatruose. Gal ir gerai, nes pagrindinė jo tema - Aliaską užpuolė vyvernas - milžiniškas drakonas, neturintis priekinių galūnių - tik sparnus.

DVD viršelis:
Wyvern
Filmas prasideda gražiais amžinojo įšalo vaizdais, o tiksliau - šiaurinės Aliaskos (hmm... maniau visur Aliaskoje daugiau ar mažiau sniego pilna). Keli kadrai skeldėjančių ir tirpstančių ledynų, bei dramatiškas atsimerkiančios vyverno akies vaizdas. Asmeniškai man visuomet būdavo labai keista, kodėl filmuose ir animaciniuose filmuose rodoma, jog sušalusiame lede padarėliai juda - pvz.: mirksi, bet tarkime, kad šitas vyvernas yra šiltakraujis ir kažkaip magiškai aptirpdė aplink save ledą taip gaudamas erdvės judėti-mirksėti.
Wyvern
Iš tiesų kol kas galiu pagirti filmą. Nėra "eragono efekto" - nusiperki kažką su drakonu ant viršelio ir pusę knygos jautiesi apgautas, nes tokiu simpatišku padarėliu būta paprasčiausiai pasinaudota. Žiūrėdama šį filmą spėliojau ar irgi bus tas pats, tačiau vos po kelių minučių mūsų neseniai matytas vyvernas visu savo grožiu susimedžioja pirmus pusryčius - žveją. Koks auklėjamasis filmas! Iš pradžių žiūrovas pagąsdinamas, jog dėl globalinio atšilimo prisiveis vyvernų, o vėliau ir moralinis pamokymas "kardą pakėlęs nuo kardo ir mirs", nes labai jau detaliai rodoma, kaip žvejas darinėja sugaudytas žuvis ir geria alų (o mes visi žinome, kad amerikietiškuose filmuose geriečiai negeria D:). Galbūt dar ir nebūtų taip baisu, bet žvejys ne tik sugeba įsipjauti į pirštą iš 7 cm atstumo - koks peilio aštrumas - bet dar ir sumąsto nueiti palašinti savo kraujo į ežerą. Moralas - visada nešiokis su savim pleistriuką.
Wyvern
Tuomet veiksmas persikelia į miestelį, kuris vien tik savo pavadinimu prašosi drakono užpuolimo - Beaver Mills - Bebrų malūnas? o_o Populiacija 307. Matome mažo kalnų miestelio idilę - ūkinių prekių parduotuves, kavinukes skirtas moterims, aludes tikriems vyrams ir netgi vietinį radiją. WTF? 307 gyventojų. Nors ir Aliaska, bet musėt vistiek Amerika... Kadangi radijo vedėją vaidina simpatiška persiškų bruožų aktorė Tinsel Korey, jau dabar galima atspėti, jog dėl "politically correct" 'iškumo ji anei mirs, anei bus koks romanas ;D O kaip gi filmas be meilės-seilės, kuri, šiuo atveju vyks tarp pagrindinio būsimo drakono medžiotojo Nick Chinlund vaidinančio Jake Suttner - Džeiką, dirglų atsiskyrėlį kietuolį, kuris nežinia dėl ko atsibeldė į Bebrų malūno (lol) užkampį ir sirgdamas artritu taiso kavinukės laiptelius. Kavinukėje dirba Erin Karpluk vaidinama Claire - Kler, kuri būdama stereotipine moterimi tikrai išgyvens ir susidės su stereotipiniu "kietaku", kuris man asmeniškai labai priminė kitų dviejų, kiek geriau žinomų aktorių, keisto genetinio eksperimento vaisių:
Wyvern
Beje, dar vienas įdomus personažas tai Dos S. Davis vaidinamas pulkininkas-majoras-buvęs kareivis, velnias žino kas. Ar šis žmogus kada nors vaidindavo ne komišką karininką? o_o Beje, jis dar turi šunį LT. AWESOME.
Wyvern
Aišku šis šunelis taip ir nepasirodo - vietoj to į pulkininko vaikišką pripučiamą vandens baseinėlį nukrenta briedžio galvos iškamša aptaškyta dirbtiniu krauju ir su kažkokiomis ale žarnomis... Taip pasielgusio nedorėlio nematyti nei ant žemės, nei danguje. DUN DUN DUN. Filmą žiūrint toliau pradedame spėlioti kas gi bus pirmoji vyverno auka - ir iš elgesio spėjame, jog tai bus David Lewis (IV) vaidinamas daktarėlis, nes apžiūrėdamas kietuolio vyvernų žudiko skaudamą ranką jis liepia anam nė nemėginti kabinti seksualiosios padavėjos, kadangi šis yra tik padienis darbininkas, o ne kietas miestelio daktaras. O taip. 307 gyventojų BEBRŲ MALŪNO daktaras o_o įspRūdinga. Įdomu tai, jog daktarėlis rankas dezinfekuoja prieš kiekvieną prisilietimą prie paciento* ir po jo, nors pasirodo, jog tai - paprasčiausias išnirusių delnikaulių atstatymas (kaip su tokiais prieš tai buvo kaltos laiptų lentos net neįsivaizduoju, kaip ir nelabai įsivaizduoju kas iš kūrybinės grupės sugalvojo pagrindiniam herojui išnarinti DELNIKAULIUS).
Ir vos tik daktarėlis sustoja miškely pasisioti:
Wyvern
Kažkodėl tai šią sceną pakeičia kietuolio vyvernų gaudytojo Džeiko košmariško miego scena, kur jis sapnuoja savo "fūrą". D: omg - jis yra vienas iš seniai dingusių idiotiškų Marvelio personažų. DUN DUN DUN.
Ką tik buvau nuėjusi uždėti virti sultinio iš kiaulienos šonkaulių ir juos beplaudama pamačiau, kad tai - fermoje augintų kiaulių mėsa: šonkauliai buvo pradėti kapoti kiaulei dar esant gyvai (leisgyvei tikriausiai, nes gi niekur nepabėgo) :/ neįsivaizduoju kaip taip galėjo nutikti, bet tikriausiai ne veltui gyvūnų teisių gynėjai taip stengiasi šią problemą kelti kaip vieną iš esminių prieš ferminį gyvulėlių auginimą.
Bet grįžkime prie filmo :) kur mūsų vyverną kaip tik pastebi pirmas išlikęs gyvas jo liudininkas Barry Corbin vaidinamas medžiotojas - tikriausiai liko gyvas, nes filmo metu nuo jo rankos joks gyvūnas nenukentėjo XD Tik vat taip ir nesupratau, kodėl vyverno kakutis toks mažas, juodas ir skystas ;D koks tai visai nepanašus į įprastų mesėdžių išmatas. Matyt žmogiena vyvernams ne į naudą D:
Wyvern
Žinoma niekas netiki medžiotojo pasakojimu apie monstrą iš kito pasaulio (nenuostabu kodėl). Išskyrus atsiskyrėli kietuolį Džeiką - juk amerikietiškuose filmuose kietuoliai-geruoliai iš karto susigaudo kas ir kaip ;D na, galbūt tą įsitikinimą paskatino ir krūmuose rasta nukąsta daktarėlio ranka... Visi pagrindiniai filmo herojai po truputį renkasi filmo pradžioje matytoje kavinėje ir žiūrovui jau aišku kur bus pagrindinė "nusmeikime vyverną" būstinė. Ir nors miestelio gyventojai sunerimsta, jog juos po truputį žudo koks tai "skraidantis grizlis", tačiau vistiek nusprendžia neatšaukti rengiamo festivalio. Kuris tėra 5 griliai gatvėje. oho - "barbekju" sueigelė tikrai yra verta rizikuoti gyvybe. Pulkininkas, jau ir pats matęs skraidantį vyverną, puola visus gąsdinti driežų ateivių ataka, tačiau nė vienas iš 307 vietinių, tfu 306 (gi daktarėlio tai nebėra) gyventojų nesuveda, kad gal tas "ateivis driežas" yra ta pati "skraidanti meška". Vietinis šerifas randa daržinėje, taip DARŽINĖJE, porą šiek tiek apgraužtų lavonų ir nualpsta nespėjęs prievarta atšaukti festivalio. Net nežinau kas graudžiau - įsivaizduoti kaip toks didelis vyvernais kokiu tai stebuklingu būdu įlindo į nedidukę daržinę paslėpti dviejų lavonų šiene (kokio velnio), ar kraują pamatęs alpstantis pareigūnas - 307 gyventojų nėra tiek mažai, kad vienintelės miesto problemos būtų katės medžiuose ir pamokų nelankantys vaikai :/ Taip pat labai keista, jog vietinės radijo stoties vedėja, nors ir nesutikusi su pulkininko prašymu per radiją paskelbti kosmoso driežų invazijos, netgi nepasinaudoja juo, kaip galimu pasakoriumi reitingams pakelti :D aš asmeniškai valstybinį radiją tik dėl to ir klausausi - nes kartais kaip suskelia savo nuomonę paskambinę žmonės, tai nors apsisisiok iš juoko (ar iš liūdesio). Galų gale vyvernas pasirodo miestelyje ir ima niomnyti visus iš eilės, užsuka jis ir į kavinę, kur nuo jo gali drąsiai pasislėpti pagrindiniai veikėjai. Įdomu, tai, jog norėdamas išlaužti kavinės duris vyvernas jas ne užgulė, bet atsargiai suėmė dantimis jų rankenas ir smarkiai truktelėjo atgal. Koks mandagus vyvernas :>
Wyvern
Kol vyvernas lauke gaudo gyventojus po vieną kavinėje likę aptarinėja kas gi čia toks buvo ką tik į svečius užsukęs. Mąsto gal drakonas, gal demonas ar ateivis. Besvarstydami kad čia pats velnias iš Biblijos (konrečiai apokalipsės pradžia pagal Apreiškimą Jonui (12-9)) išgirsta medžiotojo žodžius, jog čia VYVERNAS bei šiaurės tautų mitų santrauką apie šį drakoną. Nes medžiotojo tėvas buvo norvegas, o iš amerikietiškų filmų jau žinau, kad jeigu esi pusiau čigonas, tai gali nužiūrėti kaip tikras, o jei ketvirtadaliu-šeštadaliu indėnas, tai vistiek turi visas jų super-duper galias ir mitologines žinias ;D LOL Ir pasirodo, jog kada Odinui nusibodo, jog Vyvernas (dabar jau galime jį rašyti iš didžiosios) ėda ne vien tik blogus mūšyje kritusius žmones, bet ir skanauja moterų ir vaikų, ištrėmė jį į amžinus ledynus, kad jis ten šaltų ir kentėtų iki pat Ragnaroko. Tačiau, kadangi dėl globalinio atšilimo ledynai tirpsta, tai ir Vyvernas pabėgo! (beje medžiotojo tėvas jau seniai buvo išpranašavęs šią nelaimę)
Wyvern
(upsy - pabotaninau vyvernus kaip tai XD tingiu taisyti ;D)

Pulkininkas pamėgina išvažiuoti iš miesto, bet pamato, jog Vyvernas užpuola kiekvieną išvykstantį ar atvykstantį automobilį, suėda jo keleivius, o pačią mašiną išdarko - taip jis užtveria kelią iš ir į miestelį.
Suėdamas šerifas.
Tuo metu kietuolis Džeikas ir kavinės padėjėja važiuoja į mišką pažiūrėti kaip gyvena Vyvernas. Pakeliui jie spėja aptarti daug gyvenimiškų dalykų, pvz.: kad nereikia padaryti nieko blogo, kad tau nutiktų blogi dalykai (šiuo atveju užpultų pabaisa iš pragaro) ir taip toliau ir panašiai. Džekas miške atranda, jog Vyvernas yra susukęs gūžtą iš metalo laužo ir šiukšlių. METALO LAUŽO ir ŠIUKŠLIŲ. Aplinkui tiek daug minkštų sąmanėlių, šiaudų ir panašių dalykų.... ... bet... metalo... laužas? D:

Wyvern
Tačiau jam tenka spėriai grįžti pas paliktąją kavinės merginą, nes Vyvernas aiškiai nusižiūrėjo į naują apdailą savo gūžtai (iš kurios beje išsilupa dureles XD)
Wyvern
Grįžę atgal į "kavinės štabiką" papasakoja likusiems ką matę ir sužino, jog Vyvernas kažkodėl yra tikras metalo vagis - nusinešė visas antenas ir laidus, todėl neįmanoma išsikviesti pagalbos. Dirba tik trumpųjų bangų siųstuvas, kuriam reikalinga galingesnė antena. Sutariama Džeikui ir radijo mergičkai eiti nulupti nuo stogo pačią "krūčiausią" likusią anteną ir taip padidinti trumpųjų bangų siųstuvo galingumą (um... gerai... nežinau ar tai padėtų, bet tiek to ;D) Įdomi vieta - Džeikas klausia merginos ar ši moka naudotis ginklu. O ši atsako "Žinoma, čia juk Aliaska." Teksase, atrodo radom tau draugę, he-he XD Pats filmas labai seksistinis - jeigu moteris nori ką nors daryti, tai koks nors veikėjas būtinai pasakys, kad tai ne moterų darbas. Jei moteris pareikš kažką žinanti ar sugalvojusi kaip geriau padaryti, vėl gi - vyras žino geriau (???).
Wyvern
Antena iš tiesų padeda - pavyksta susisiekti su velnias žino kuom, apsimesti vietiniu šerifu, pamėginti išsikviesti pagalbą dėl giganteriško dujų sprogimo ir sulaukti atsakymo "paskambinkite telefonu". Toliau vėlgi - kol vyrai ieško kuro, šautuvų ir medicininių reikmenų, moterys tepa sumuštinius. Tik radijos vedėja, nerodanti jokio suinteresuotumo pagrindiniu herojumi vis mėgina prisišaukti pagalbos. Įdomu ar taip filmo kūrėjai sumanė, nes ji ale dirba radijuje ar dėl to, jog atrodo kaip lesbietė XD XD XD ?
Tuo metu miške, šalia Vyverno lizdo pamatome jog daktarėlis vis dar gyvas! OMG - apkramtytas drakono ir su nutraukta ranka, jis nenukraujavo ir nemirė nuo šoko. Labai juokinga, kadangi filmo kūrėjai jo ranką tiesiog labai užlaužė į nugarą ir karts nuo karto ji išlenda - kumštis nei tai užpakalin nei tai į kišenę sukištas :D lol I DUN DUN DUN - paaiškėja, jog Vyvernas yra VYVERNĖ. Lizde guli trys drakoniški kiaušiniai:
Wyvern
Iš pradžių tai apsidžiaugiau pamačiusi šiame filme realistišką gyvūno elgesį - pamaniau, kad Vyvernė kaip koks gandras savo vaikeliams parnešė leisgyvį grobį, kad šie galėtų iš pradžių su juo pažaisti, o tik vėliau suėsti. Bet, pasirodo, jog ne! Anaiptol, filmo kūrėjai nusprendė suteikti Vyvernei keistai žmogišką mąstymo modelį ir ši pasičiupusi daktarėlį nunešė jį į miestelį, kur norėjo panaudoti kaip jauką išvilioti kavinėje užsibarikadavusius žmones. Anie susigraudena, išgelbsti nelaimėlį, bet Vyvernė vistiek spėja vieną nusinešti, žuvusį didvyriška mirtini. Filmo animacijos man vis labiau primena žaidimą The I of the Dragon XD
Wyvern
Beje - pasirodo, kad Vyvernės instinktyviai moka numušti sraigtasparnius ir visiškai nesusižaloti! Priešmirtinės agonijos kamuojamas daktarėlis informuoja Bebrų Malūno gyventojų likučius apie tai, jog miške lizde yra kiaušinių ir sudaromas planas "we got to kill it". Pasiekę lizdą jie jame pamato gulintį elektros generatorių. Kažkodėl nusprendžia, jog jis būtinai veiks ir prie jo prijungs Vyvernės lizdą. Taip jai nutūpus į jį ji pati nusitrenks ir bus baigtas kriukis. Vyvernė mėgina savo kūnu pridengti kiaušinius, bet pakratyta elektros nuskrenda sau.
Wyvern
Du kiaušinius sušaudo, o trečią nusprendžia panaudoti kaip jauką vėl prisivilioti Vyvernei. Kaip tyčia pakeliui pasitaiko Džeiko juoda fūra, gerai jau gerai, vilkikas - kurį kaip tik jam atgal vežė vienas iš jo kompanijos darbuotojų (aną irgi suniomnyjo). hmmm... Juodasis Optimus Prime? Į jį perkeliamas kiaušinis ir Džeikas vienas pasileidžia garsiai signalizuodamas karjero link.
Wyvern
Prie pat karjero Džeikas iššoka iš važiuojančio vilkiko, o Vyvernė su mašina nugarma žemyn į karjerą, kur viskas sprogsta flash žaidimo lygio grafikos BOOM. Džeikas grįžta atgal pas kokius 4 išgyvenusius žmones, jis didvyris, o kavinės mergina atliuoksi jo išbučiuoti.
Wyvern
10 dalykų kuriuos šiandien, vaikai, išmokome iš šio filmo:
1) Vyvernai šiltakraujai.
2) Vyvernai užuodžia lašą žmogaus kraujo 3km³ vandens.
3) Vyvernai mėtosi briedžių galvomis.
4) Vyvernai užuodžia lašą žmogaus šlapimo 3km² miško.
5) Nuo žmogienos vyvernams paleidžia vidurius.
6) Vyvernai moka naudotis durų rankenomis.
7) Globalinis atšilimas skatina vyvernų populiacijos augimą.
8) Vyvernai suka lizdus iš metalo šiukšlių.
9) Vyvernai dauginasi partenogenetiškai.
10) Vyvernai yra geri elektros laidininkai.

* papildymas jau iš niūdienos perspektyvos - ir gerai daro. Šiandienos enorca sako 2009 enorcai - lol, you fail.

9 komentarai:

 1. Aš paskaičiu biški tavo įrašo ir prisiminiau, kai pamačiau tave dar blogas.lt sistemoje, kai laimėjai kažką už, rodos, populiariausia dienorašti?...(kompa laimėjai?) ir pagalvojau ei na sau... kokia nesąmonė. Po to užėjau dar 3-4 kartus pas tave ir niekaip nesupratau kodėl tu tuos dinozaurus taip mėgsti. Ir dabar nesuprantu, nesuprantu ir to kodėl skaitau tavo kiekviena (beveik) įrašą. Man rodos ir tu pati nežinai kodėl kiti tave skaito :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai labai paprasta.
   Aš naudoju seną actekišką hipnotizavimo būdą užkoduodama teiginį "tau čia labai įdomu" ritmingai parinkdama žodžių skaičius sakiniuose.

   Panaikinti
 2. Tiesiog Enorca turi kažką tokio, kad traukia kitus, ji ir mes lyg magnetas ir metalas! Pas ją visko galima rasti, pačių įvairiausių dalykų, nuo drakonų iki linksmos medicinos, ir tarpe dar visko! Dėl to ją ir seku jau n-metų... :3

  AtsakytiPanaikinti
 3. O aš noriu blogo autorę pakviesti į šį renginį:

  http://forumas.fantastika.lt/viewtopic.php?f=7&t=6937

  AtsakytiPanaikinti
 4. Su tokių visokių diagnozių logika tai labai įdomu. Pvz., kai kokiam baliuke pasakau, kad nevartoju alkoholio, tai visi prisigėrę sako, kad "Šitas tai turbūt alkoholikas. Nes nu juk negeria!":)
  Dėkui už filmą, žiūrėt nemėgstu, man užtenka paskaityt recenzijas, o taviškė tikrai puiki :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveika, Enorca, pabandyk šį žaidimą - http://globalgamejam.org/2013/surgeon-simulator-2013 :D

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sveika, visai aš ne anoniminis, aš esu vardu Eglė, man 37-eri :) Susigėdau, kai perskaičiau apie tik skaitytojus, bet nekomentuotojus, todėl ir komentuoju :) Patinka Tavo puslapis, nes esi labai protinga mergina ir džiugu, kad taip viskuo domiesi :) Gal kam ir gali pasirodyti keistuolė, tikriausiai taip mano tie, kuriems būtina priskirti žmones kokiai nors kategorijai, užuot pabandžius suprasti :) Tik pirmyn! Skaitysiu ir toliau :))

  AtsakytiPanaikinti