2016 m. rugsėjo 24 d., šeštadienis

Graži makrofago nuotrauka

Nufotografavo, kaip mano mėgstamiausia ląstelė lopo raumens ląstelę!


Ten, kur žaliai paspalvinta yra makrofagas - tokia imuninės sistemos ląstelė (tiksliau visa jų grupė), kuris veikia kaip koks konanas rabarbaras šiukšlių surinkėjas. Šiaip jis šliaužioja tarp raumenų ir gaudo visokias bakterijas, kažkiek suėda pamestų atliekų. Jeigu raumuo pertempiamas, tuomet jo ląstelių membranose atsiranda savotiškų skylučių - pačios membranos pradeda irti, o per jas į tarpląstelinį tarpą bėgti lauk ląstelių gėris (jei tų skylių kaip reikiant daug, tai dar prasideda uždegimas, tai ir yra tai, dėl ko sekančią dieną po didelio krūvio skauda raumenis). 
Makrofagas mielai suvalgytų visą raumenį, bet negali apžioti. Užtat ta pabėgusi dalis jam labai apetetinga ir jis ją suniomnima. Prie progos dar užlopo skylę (neužlopysi, neliks gardėsio su laiku).

Kai mokiausi mokykloje tai per fizinio pamokas sakydavo, kad raumenys skauda dėl pieno rūgšties, kuri susidaro, jeigu raumenys gauna per mažai deguonies. Iš tiesų tai kai kuriems raumenims pieno rūgštis netgi yra energijos šaltinis (pvz.: širdies). Jeigu organizme nutinka taip, kad tos pieno rūgšties tikrai susidaro baisiai daug, tai pirmiausiai nuo jos vargsta neuronai - žmogus miega, bet pabunda nepailsėjęs, tarsi dar labiau pavargęs, nei prieš miegą. Nemiegant būna toks simptomas, vadinamas "rūku". Tarsi kažkas būtų uždėjęs skraistę ant mąstymo.
Tą gali duoti ir daugiau dalykų, bet mano patirtimi psichologinės priežastys būna daug rečiau, nei daugumai atrodo. 

Va čia daugiau nuotraukyčių:

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą