2015 m. vasario 18 d., trečiadienis

Įspūdis po bendrosios anestezijos


Hoho, vaka apturėjau įdomų dalyką – bendrąją anesteziją. Vieną akimirką dar girdžiu kaip dakatarai šnekasi, o kitą jau mane švelniai žadina ir sako, kad jau viskas baigėsi, galiu neskubėdama keltis. Užtrukau porą sekundžių, kad suprasčiau kur gi aš,  nes anestezijos metu buvau spalvotų trikampių ir drakoniukų planetoje :D Norėjosi apsiversti ant šono, susisukti į duotą šiltą minkštą apklotuką ir užsiimti liucid dreaming'u toliau stebint tą užsimezgusią georeptilinę muilo operą.

Žmonės sako, kad jausmas po anestezijos yra kaip būti girtam. Nežinau, niekada girta nebuvau.

Jausmas toks, kaip ką tik pabudus.

Bet ne iš po tokio eilinio miego, kai visą laiką miegodamas kaip ir žinai, jog miegi, o iš tokio, kuris suiima tik labai pervargus ar daug minčių galvoje prisikaupus, kai reikia čia ir dabar užmigti ir pamiegoti bent penkias minutes. Kai galima nulūžti vidury sakinio, o draugai paskui burba, jog neįmanoma prižadinti.

Tai, bendrai paėmus, nebaisi ta anestezija visiškai.

Bjauriausia buvo, kad iki tol bent šešias valandas nebuvo galima nieko nei valgyti, nei gerti :<

Piešinyje  toks Simpsonas su savo chebra demonstruoja vieno pirmųjų anestetikų (choloformo) poveikį. Aiškiai persistengė, nes patys išvirto.
Šiai dienai yra daug geresnių. Ir technika tokia, kad anesteziologai nebeišvirsta, bet yra toks mitas, kad vistiek operacinėse kažkiek tų anestetikų nuteka/nugaruoja ir to dėka visi dirbantys operaciniame bloke yra pusiau šamanai ;D

2 komentarai:

  1. Turėjau ir aš keliskart tokį malonumą. Baisiausia buvo, kai man liepė skaičiuot iki 10 (suprask - užmigsi per 10 sekundžių) ir tarpusavį pradėjo kalbėt daktaras su sesute, kad deguonies aparatas blogai sureguliuotas. Taip ir užmigau galvodamas prabusiu ar uždusiu operacijos metu :D

    AtsakytiPanaikinti
  2. dar neteko susidurti su tokiu „malonumu“, bet vien tas žodis anestezija nemaloniai nuteikia. :)

    AtsakytiPanaikinti