2015 m. vasario 17 d., antradienis

Apsilankymas banke

 
Šią savaitę sudariau sutartį dėl antros pakopos pensijos. Kažkaip iš draugų jau paskutinė likau ir pasijutau baisiai sena. Bankas dar piršo trečios pakopos paimti, bet kad pinigų neturiu, tai iš ko aš ją mokėsiu :D Dar išmoralizavo, kad mano gyvybės draudimas labai nekoks, suprask didink įmokas.

Atsiverčiau kitą sutarties lapo dalį ir perskaičiau pastraipą apie anuiteto pirkimą. Klausiu kas tas anuitetas, sako nu ten bus mano pensija. Sukaupsiu daug, neatiduos man visų pinigų iš karto (o jei sukaupsiu labai daug, tai ir kaip palikimo nebeduos giminaičiams, bankas pasiliks sau).

Sakau, o kodėl parašyta, kad anuitetą reikia pirktis. Sako, nu dabar nelabai gerai žino, kas tas anuitetas, bet čia niekam su juo problemų nekyla. Sakau, o tai iš ko pirksiu aš tą anuitetą. Sako, iš banko, dabar tik draudimo bendrovės parduoda. Sakau, tai anuitetą reikės pirkti vieną kartą ar prie kiekvienos pensijos išmokos. Sako, nu dabar nelabai gerai žino, kas tas anuitetas, bet čia niekam su juo problemų nekyla, dabar draudimo bendrovės parduoda, paskui bankas man parduos. Sakau, o kodėl bankas negali parduoti dabar. Jau nervuojasi ta finansų konsultantė, kad aš tokia durna.
Sakau, o tai čia tipo kaip ir draudimo įmoka, kad aš 150 metų negyvenčiau ir į minusą nenueičiau bankui, kuris man kiekvieną mėnesį vis tiek pensiją mokės? Čia tiesiog iš mano, ne iš banko kišenės ta apsauga eis? Ne, sako, kai pensijos fondas išseks ir mano pensija baigsis. Tai vėl klausiu kas tas anuiteto išpirkimas, nes nesuprantu, sako nu ko čia nesuprasti čia bus tavo pensijos mokestis :D

Tai va taip ir pasirašiau.
Paveikslėlį radau internetuose. Nelabai susijęs su tema, bet man patiko.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą