2012 m. balandžio 18 d., trečiadienis

10 įdomių nuotraukų I

Sakau nusitvarkysiu desktop'ą, o ką gero rasiu, čia irgi sudėsiu :)
Nuotraukos ne mano, praktiškai visos aptiktos googlinant kokios nors informacijos ir tiesiog išsisaugotos dėl savo gražumo/įdomumo.


(Man atrodo čia aksalotlio mažyliai. Mane sužavėjo jų besivystančios žiaunos ir išsipūtę trynio maišai. Kai turėsiu vaikų būtinai reikės paauginti varlių terariume, kad pamatytų kaip iš buožgalvių užauga varliukai.)


(Katinas-pica. Kai pagalvoji, tai taip nesudėtinga iškepti. Reikės ir man kada :D Jei ryt niekur nereikės eiti, taip ir padarysiu!)


(Mergaitė su įgimtu apgamu dengiančiu beveik visą jos ranką. Apgamas greičiausiai apaugęs švelniais kailiuką primenančiais plaukeliais.)(Gyvatės išnara.)


(Žindantis šikšnosparniukas. Motina kaip tik ražo sparnus - šiaip ji juos būna suglaudusi, prilaiko ir šildo mažylį.)


(Gua-Sha pacientė. Gua-Sha - tai iš rytų liaudies medicinos atėjęs alternatyvus būdas gydyti lėtinius ir ūminius skausmus. Dažniausiai namie su šaukštu, moneta ar butelio kamštuku smarkiai trinama oda tol, kol atsiranda būdingas raudonumas - elementariausia liaudyje vadinamoji "mėlynė", nors, jei teisingai atliekama Gua-Sha terapijos metu kraujagyslės neplyšta ir bėrimas išnyksta per 2-3 dienas, nepalikdamas jokių žymių. Profesionalai dažniau naudoja įvairius pusbrangių akmenų ar gyvūnų kaulus/ragus/kanopas pridėti mistiškumo ir placebo poveikiu sustiprinti skausmo malšinimą.
Smegenyse, tam tikruose centruose, skausmas iš odos "paima viršų", ir tada mažiau skauda sąnarius, nugarą ir panš., nors gali atrodyti, kad odos net neskauda! Gryniausias smegenų trolinimas, ne kitaip. Gyjant bėrimams išsiskiria daugybė biologiškai aktyvių medžiagų, kurios galbūt daro įtaką ir kitiems organizmo gyjimo procesams. Europoje tokiam skausmo mažinimui ir "organizmo sužadinimui" populiaresni visokie tepalai su bičių nuodais, pipirų ar garstyčių kompresai. Pati šito Gua-Sha tikrai nenorėčiau D: *laiko apsikabinusi garstyčių pleistrų pakelį*
 Lietuvoje Gua-Sha dažniausiai vadinami visokie "kosmetiniai masažai su raganosio kaulu"... )


(Sunku pasakyti ar čia raudonplaukis juodaodis berniukas su retesne mutacija, ar "rufous" albinizmas, būdingas afrikiečiams. Bet nuotrauka man pasirodė labai graži :) )


(Uvula bifida. Greičiausiai šio žmogaus ir akys buvo neproporcingai toli viena nuo kitos, o galbūt ir ne. )


(ŽIV pacientas ruošiamas maudymui. )

(Šeškučiui perpilamas kraujas.
 Kiek žinau šiuo metu Lietuvoje kraujas perpylamas dažniausiai tik šunims (vieno perpylimo kaina siekia berods net 400-500Lt!), o kitiems gyvūnams, tik jei pasiseka rasti donorą ir tą sutinkantį daryti veterinarą. Kadangi auginu katiną prisiskaičiau, kad katės turi tik vieną kliniškai reikšmingą kraujo grupę, kuri gali būti A, B arba AB ir ji labai priklauso nuo katės veislės. Pvz.: tikras siamo veislės katinas niekada neturės B kraujo grupės, o štai tarp kiemo rainiukų bus kokie 45% tokių kiciulų (mėlynas kraujas, hehe :D). Tuo tarpu šeškams dar niekas jokios kraujo grupės nėra nustatęs. Iš vienos pusės tai labai gerai - nelaimės atveju donorais gali būti kiti sveiki šeškiukai, bet ir blogai - kad niekas nerado, dar nereiškia, kad jų nėra.)


3 komentarai:

 1. Geras!
  Kažin kas nutinka kai ta mergaitė susižeidžia ranka :) Ar čia tik odos pigmentacijos mutacija, tipo kaip pas margus gyvūnus ?
  Įdomu ko tas vaikis toks prisimerkęs, slepia savo raudonas akis :)
  Savotiškai keista, kad živ sergantis žmogus fotkeje vis dar gyvas O_o Creepy. Primena Gollumą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Su ranka tai matyt tas pats, kas ir su sveika, bet čia tikriausiai atsakyti galėtų tik profesionalus gydytojas. Šiuo atveju apgamas nėra kaip pas margus gyvūnus - tai tikras apgamas (net ir juodaodžiai turi apgamų).

   Dėl ŽIV paciento - man ta nuotrauka dėl to didelį įspūdį ir padarė.

   Panaikinti
 2. Na ir keistenybių būna.. bet man tos mažos žuvytės/ikrai patiko labai :)

  AtsakytiPanaikinti