Puslapiai

2012 m. birželio 17 d., sekmadienis

Ką parsinešiau iš Kultūros nakties

Uh... aš ką tik po 10 valandų mokymosi maratono. Realiai tai jis užtruko 12 valandų, bet kadangi aš nemoku nesisiojusi ir nevalgiusi išbūti pusės paros, tai teko 2 valandas paaukoti šiems nuostabiems fiziologiniams poreikiams. Dabar noriu tik vieno - arba pamiegoti arba ką nors papiešti, bet jeigu pradėsiu piešti, tai tada jau nemiegosiu, o prieš rytojaus egzaminą reiktų geriau išsimiegoti :) ...

Šiąnakt su antrąją puse buvome "Kultūros naktyje". Rentginių buvo be proto, bet mes iš pradžių nusėdome pačiame pirmame užsiėmime, kuriame priėjome - mandalų pynime, kurios pasirodo visai ne mandalos, o Dievo akys - Ojo de Dios. Štai va kokią akį nupyniau:


(Paspaudus visi paveikslėliai pasididina)


(Užkišau už kalendoriaus. Koks tai New-Age'inis kampelis ten auga, žiūriu...)

Kai jau ėjau link pabaigos, tai pamačiau, kad dar guli ir lapas popieriaus su spalvų paaiškinimais, tai mikriai jį nusifotografavau - šių "mandalų" pynimo instruktorė paaiškino, kad spalvų reikšmės tinka tik šitoms mandaloms iš pagaliukų ir siūlų:

Va, netgi galiu pasinagrinėti ką neva reiškia mano pasirinktos spalvos:
"Violetinė - Spinduliuoja įkvėpimą, gylį, pokyčius ir transformaciją. Valo energinį lauką, fizinį kūną ir kraują. Naudojama kliūtims įveikti. /../ Apjungia savyje vyrišką ir moterišką pradus ir simbolizuoja mistinį objekto ir subjekto susiliejimą." Nieko nesupratau.
"Žydra - yra begalybės simbolis, vandenyno ir gelmės ir beribio dangaus be debesų. Jis užima svarbią vietą religinėje simbolikoje ir siejamas su dievų gyvenamąja vieta. Krikščionybėje žydra laikoma moteriško prado ir motinystės spalva. Mandaloje ši spalva simbolizuoja motinystės jausmą, meilę be išlygų ir gailiarišdiškumą."
"Geltona" - išreiškia optimizmą, džiaugsmą kuriantį mąstymą ir atkleidimą. Lengva, spindulinė energija. Tai kurančiosios vizualizacijos ir visa apimančio mokymosi spalva. Prieš pervargimą ir blogą savijautą. Užsiimančiu dvasiniu darbu spalva."

ಠ__ಠ man atorodo tokie spalvų paaiškinimai tiktų bet kuriam žmogui ir bet kokiam rankdarbiui.

Jeigu ir jūs norite sau tokią pasidaryti, tai va radau visai neblogą pamokėlę apie tai. O čia va tos pamokėlės autoriaus Etsy internetinė parduotuvytė, kurioje galima pamatyti daug gražių didelių Ojos de Dios.

 Po to nuėjome į ŠMC kiemelį ir pažiūrėjome filmą apie Marilyn Monroe paskutinius gyvenimo mėnesius ir ką  jos fanams pavyko sumontuoti iš taip ir nebaigto jos paskutinio filmo medžiagos.


(M. Monroe 1962 metais, neilgai trukus iki savižudybės (?) )

Čia va ištrauka iš taip ir nepabaigto "Something's Got to Give" filmavimo:Ir pabaigai, šis nuostabus raižinys su dviem besikutenančiais meškėnais. Girdėjau jų ir Lietuvoje jau ima laisvėje rastis, tai pasidžiaukime dar jais, kol neprakeikėme dėl sugriautos ekosistemos :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą