Puslapiai

2013 m. rugsėjo 12 d., ketvirtadienis

Šiek tiek apie taurių dėjimąŠiandien manęs net du žmonės užklausė apie taures (gal kažkur reklama yra ar ką) - kaip jos veikia?

Pirmiausia apie patį taurių dėjimą.

Taurės yra priskiriamos alternatyviajai medicinai, tai yra jų veikimas nėra įrodytas moksliškai. Nėra taip, kad niekas nėra bandęs to įrodyti, tiesiog nė vienas patikimas tyrimas nėra parodęs, kad nuo taurių būtų geriau. Bet nė vienas patikimas neparodė, kad su protu statant taures būtų blogiau :)

Teoriškai taurių veikimo mechanizmas yra labai paprastas - taurėje esantis oras prišildomas (šildant pačią taurę, į ją įmetant degantį vatas gumuliuką ir panašiai), tada taurė padedama ant minktštųjų audinių. Oras vėsta, traukiasi ir įtraukia dali audinių į taurę. Procedūros mėgėjai teigia, kad tai neskausminga, bet "teisingai" pastačius taures lieka žymės panašios į nubrozdinimus, kurios per kelias dienas daugeliui žmonių sugyja. Na, įsivaizduojate "zasosą"? :) Tai - va: čia daromi dideli zasosai ;)
Taurių statytojai aiškina, kad čia išeina kaip ir tokia mažytė organizmo skriauda, kuri jį truputį sukrečia ir priverčia susiimti - jis gydo taurių pažeistus audinius, tuo pačiu biologiškai aktyvios medžiagos skatina ir kitų kūno dalių gijimą. Sukelti pojūčiai padeda pacientui kreipti mažiau dėmesio į lėtines ligas ir t.t ir panašiai. Vienu žodžiu niekas nėra paaiškinęs kaip tai veikia, bet visi turi savo versijų.

Taurės buvo ir yra dedamos visame Pasaulyje. Dažnai statant taures  oda prieš tai dar yra subraižoma ar kitaip pažeidžiama, kad žmogus netektų, kartais ir visai nemažai, kraujo. Sovietų Sąjungoje buvo populiaresnis švelnusis taurių statymo būdas (tik su kraujosrūvomis), nes tiesiog daugumos žmonių sveikata neleido "gydytis" kraujo nuleidimu (anemija dėl prastos mitybos buvo taip plačiai paplitusi ir medicina prieš ją buvo tokia bejėgė (jokie vaistai ir jokie gydymo metodai nepamaitins žmogaus), kad net buvo imtasi visokių keistų žmonių raminimo būdų - pvz.: valgyti burokėlius, nes tų, skirtingai nei mėsos, kažkiek buvo)).

Yra ekstremalesnis taurių statymo būdas - siekiant įtraukti ne tik paviršinius, bet ir giliuosius audinius. Man tokį LT teko matyti tik "gydant" plaučių ligas, bet šis jau yra pavojingas, nes gali taip pažeisti audinius, kad trūksta plaučius dengiantys dangalai ar patys plaučiai - tai gali būti mirtina.

Šiaip medikai į taures nežiūri labai piktai, nes realiai nėra daug žmonių, kurie jomis gydytųsi. Dauguma žmonių jas tiesiog naudoja savo malonumui. Pvz prašo, kad jiems kas nors taures pastatytų ar patys jas stato, kaip tokį sado-mazo žaidimuką namuose. Jie patys jo tikriausiai taip nepavadintų, bet čia vertinkime tai ką jie daro iš savo "netaurininkų" varpinės ;).

Be interneto, taurių pagrinde galima nusipirkti alternatvios medcinos centruose, kai kuriose med. prekių parduotuvėse ir sex-shopuose. Šie nuo "taurininkų" nuvilioja pakankamai daug žmonių (kūniškus malonumus žmogus jaučia nuo nervų sistemos susidarymo iki jos funkcionavimo pabaigos. Tai nėra vien tik seksas - neretai malonumai persipina ir yra skirtingi skirtingiems žmonėms. Net tam pačiam žmogui vieni dalykai yra malonūs vienu gyvenimo periodu ir nemalonūs kitu. Vienam didžiausias malonumas yra orgazmas, kitam cigaretė, trečiam uždėtos taurės. Na, ir yra tokių, kurie nori visko iš kato...)

Jeigu svarstote ar taurės Jums galėtų padėti/patikti tai:
1) Pasiklauskite savo gydytojo ar Jums galima dėti taures. Esant tam tikroms ligoms ar vartojant vaistus taurės yra nepatartinos ar pavojingos. Pvz.: jeigu vartojate vaistą varfariną po taurių statymo galite mirtinai nukraujuoti. Jeigu kasdien geriate ginkmedžio arbatą (ji veikia kraujo krešumą dar neišaiškintu būdu) pastačius taures oda gali "nurasoti" krauju ir t.t. 
2) Raskite taurių statymo specialistą, kuris Jums statys taures ar apmokys kaip tą daryti. Nors taurės statomos nuo tada, kai buvo sugalvotas indelis (taurės gaminamos net iš bambuko stiebų), bet specialistas žinos ką daro, bei nepabėgs, jei nutiks kažkas blogo :)

Kadangi taurės, nesvarbu kur pastatytos, gali būti labai intymi žmogaus patirtis, bei gali būti skausminga/teoriškai turi gyvybei pavojingų komplikacijų tikimybę, dauguma specialistų atsisakys statyti taures vaikams. Jeigu mąstote apie taurių statymą vaikui, tai labai išsiklauskite jo, ar jis supranta kas čia bus ir įvertinkite riziką. Tai nėra gyvybei ar sveikatai išsaugoti būtina procedūra ir nors Jums gali atrodyti, kad gi čia tai faina, natūralu ir sveika ar dar bele kas, ko jis nesupranta, bet mažą žmogų tai gali traumuoti labai smarkiai - visgi tai bus daroma su jo kūnu. 

Ir pabaigai - jeigu taurės Jums padeda, tai ir gerai :) Svarbu, kad nepersistengtumėte ;) 

Pabaigai - makbriška nuotrauka iš senų laikų. Kažkada med. studentai turėjo madą nusifotografuoti apsikeitę vietomis su preparuojamais ir skrodžiamais lavonais:


Lietuvoje tai greičiausiai išmestų iš universiteto, jei koks studentas ką nors tokio padarytų xD

18 komentarų:

 1. O už ką išmes? :)
  Norėtum nusifotografuot taip?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš tai tikrai nenorėčiau taip nusifotografuoti.
   Išmestų už žmogaus palaikų negerbimą.

   Panaikinti
 2. Vaikystej labai daznai sirgdavau bronchine astma ir visada man statydavo taures. Visalaik galvojau kad taures susije su kraujo apykaita - mama sakydavo kad taures 'sutraukia' ant plauciu uzsistovejusi 'uzdegimini' krauja ir privercia priteketi nauja 'svaru' krauja :) Dar idomus faktas, kuris tarsi patvirtindavo sita hipoteze buvo tas, kad esant stipriam bronchu uzdegimui taures pritraukdavo didziulius juodus guzus, taciau kai jau budavau beveik pasveikes, lygiai taip pat statomos taures beveik nieko nepritraukdavo, vos kas nors matydavos (tipo nes pasveikus blogo kraujo zymiai maziau) :)
  Kiek cia tame tiesos gali buti? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kiek tame tiesios tikrai negaliu pasakyti, nes tai juk Jūsų atsiminimai ;)
   Tik galiu pasakyti, kad bronchinės astma yra lėtinė liga besitęsianti visą gyvenimą, o kraujo kiekis patenkantis į taures labai priklauso nuo to, kaip taurės yra pastatomos.
   Manau šiuo atveju Jus gydė ne pačios taurės, o mamos meilė ;)

   Panaikinti
 3. Straipsnis apie taurių statymą parašytas žmogaus,kuris nieko neišmano apie liaudies mediciną.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Apšviesk mane ir kitus, o anonimiškasis komentatoriau.

   Panaikinti
 4. Jo anonimiskasis . Apsvieskite mumis nenusimanancius. Galite ir asmeniskai mano pastas asapovalas@gmail.com butu idomu suzinoti tiesa apie tas cierkeles

  AtsakytiPanaikinti
 5. Na cia parasyta daug visokiu paistalu, bet nieko konkreciai apie tauriu statyma ir tikraji ju poveiki.

  O kam? juk gydytojui taures, budamos liaudies ar alternatyvios medicinos praktika, patikrintos turbut simtmeciais, dabar sparciai stumiamos i savartyna. Juk tai ne vaistas, tai ne procentai nuo kompensuojamu vaistu ir gydytojo konsultacijos! Beje, o kam medicinai irodineti tauriu veiksminguma? gal tam, kad pripazinti, kad antibijotikai ir dar blogiau vakcinos neveikia...?

  Matyt pakliuvau ne i ta puslapi. O nuotrauka su griauciais gerai iliustruojanti tikraja siu dienu medicina... cia geras pastebejimas!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kiek milijonų metų žmonės urvuose gyveno? Kam dabar pereiti prie vandentiekio ir interneto? Nesąmonė.

   Panaikinti
 6. skaiciau keleta maetu atgal straipsni apie taures ir ten toks filmukas trumpas buvo, as skeptikas visad buvau , bet na kad neveikia negaliu net noredamas pasakyti , tiesiog iveskite googleje apie taures senoveje , net gyde stiprius raumenu/audiniu uzdegimus, jau nekalbant apie sunkiai suzeistus karius kurie turejo pulinius iki 1cm po oda. Logiska vakumas gaunasi , tai issiurbia :) Manau kinieciai nedurni , ju teisti del medicinos metodiku tiesiog butu geda.

  AtsakytiPanaikinti
 7. O ar kas nors yra yra įrodęs moksliniais tyrimais masažo naudą? Masažas daromas tiesiog dėl savijautos pagerėjimo. Čia irgi tas pats.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Be to man, kai buvo rimtos stuburo problemos, masažas nepadėjo visiškai, priešingai jis man sukeldavo skausmą. Ir tik vėliau supratau, kad būtent skausmas čia ir yra esmė. Tarkim žmogų, kuris gyvena kalėjimo kameroje ir yra labai nelaimingas, nuveda į kankinimų kamerą. Ten gerai apdoroja ir paleidžia atgal į kamerą... Kaip jums atrodo ką jaus tas žmogus - ogi, kad pateko į rojų. Aš asmeniškai dabar nugaros problemas sprendžiu kitaip - ant specialaus kilimėlio su adatėlėmis (Lepko). Efektas labai panašus į tą patį skausmingą masažą. Sveikatos visiems.

   Panaikinti
 8. Straipsnis apie tauriu naudojima tikrai ne profesionalus.Autorius turbut niekada realiai nematė šitos procedūros.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sutinku 100% Labai skystas ir neprofesionalus rasinelis.

   Panaikinti
 9. Dabar gydoma chemijomis, nes fsrmacijos msgnatams reiki uždirbti. O taure įsigyjęs turi visam gyvenimui. Strailsnyje prirašyta dsug nesąmonių. Matos, kad rašo jaunas žmogus, dar neturintis gyvenimiškos patorties ir daug ko dar nežinantis

  AtsakytiPanaikinti
 10. Mano mažius tiek antibiotikų buvo gavęs ir vėl susirgdavo po kelių sav.Gydytoja jau nebegalėjo rašyt antibiotikų ir patarė įkalbėti vaiką leisti pastatyti taures.Pasakė:arba vėl antibiotikai,arba taurės.Pastačiau ir rezultatas buvo neįtikėtinas.Jau kitą dieną vaikas atsikosėt pradėjo ir neužilgo pasveiko.Išvažiavo gydytoja į Londoną,teko pakeisti.Naujoji prieš tokį gydymą,sako na kaip jūs čia gydysit senoviniais metodais,bet kai pamatė,kad aš nesutinku girdyt antibiotikais,tiesiog patarė kaip taisyklingiau jas statyti.Aš jomis tikrai ne kartą vaiką iš ligų ištraukiau ir toliau naudojuosi.Pigi,labai puiki proemonė.Ir dar,tas pačias taures statau,kurias man mama statė:-)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Tikrai, nusisneka tie kas sako jog taurės nepadeda. Prieš kelis metus man nutiko taip, kad su gydytoju gydomi vos į aną pasaulį neiskeliavau , o viskas prasidėjo nuo paprasto peršalimo , 4 mėnesius gyde mane visokiausiais vaistais ir antibiotikais , kol peršalimas peraugo į pleuritu. Jokie vaistai , joks gydomas nepadėjo , net nuo plaučių vandenis traukė , vargom tol kol man išėjus iš ligoninės mano mama man porą dienų iš eilės statė taurės. Po savaitės aš buvau sveikut ,sveikutele.

  AtsakytiPanaikinti