Puslapiai

2012 m. sausio 25 d., trečiadienis

Apie hemorojų


Nors planavau rašyti apie pleiskanas, bet kažkaip po vienos nesenos savo facebook'o žinutės sumąsčiau parašyti apie hemorojų (apie pleiskanas parašysiu sekančiame medicininiame įraše).

Iš karto noriu pasakyti, jog nesu gydytoja (dar tik studentė :) ) , o tuo labiau proktologė (tai gydytojas gydantis tiesiąją žarną ir išangę), todėl toliau esanti informacija negali būti laikoma gydytoja konsultacija, jos pakaitalu, gydytojo nuomone ir panašiai. Visą tai turėtumėte vertinti atsargiai, pasiremdami savo galva ir lygindami su tuo, ką jau žinote (kaip ir bet kokią kitą informaciją rastą internete). Visuomet pirmiausiai klausykite savo gydytojo nurodymų ir patarimų.

Bet tikiuosi tai vis tiek bus nors truputį įdomu ir naudinga tiems, kurie šia liga serga, sirgo, turi sergantį draugą ar giminaitį. Ar tiesiog yra smalsūs.

Taigi, kas yra hemorojus?

Hemorojus - tai išangės (ir/ar tiesiosios žarnos) kaverninių kūnų išsiplėtimas ir nuslinkimas žemyn.
Kas tie kaverniniai kūnai ir kam jų reikia?

Kaverniniai kūnai yra tiesiosios žarnos pabaigoje - iš esmės tai po žarnos gleivine esantys veniniai rezginiai. Visi įsivaizduoja veną kaip vamzdelį, kuriuo teka kraujas, dabar įsivaizduokite tarsi į kamuoliuką susuktą vamzdelių tinkliuką - tai ir yra veninis "rezginys" :)
Veninių rezginių ir kitokių veninių struktūrų žmogaus kūne yra daug kur - jie yra skirti tam, kad esant reikalui kraujas galėtų greitai ir lengvai nutekėti, tais atvejais, kai staiga kraujo "padavimas" sustiprėja ir tais, kai apsunkėja jo nutekėjimas - pavyzdžiui kas nors spaudžia toliau esančią veną. O itin specializuoti venų dariniai atlieka ir kitas svarbias funkcijas: pavyzdžiui galvoje esanti veninių ančių sistema neleidžia taip lengvai kraujo pertekliui traiškyti smegenų (jie turi kietas sieneles), penyje esantis kaverninis kūnas leidžia vykti erekcijai (ten net ne rezginys, o tarsi "kempinė", sugerianti kraują :) ), na o tiesiosios žarnos gale esantys atlieka dar vieną labai naudingą dalyką - drauge su išoriniu ir vidiniu išangės raukais (sfinkteriais) palaiko užtvarą nuo išorės ir apsaugo nuo nevalingo išmatų pasišalinimo, kas itin aktualu mums, kaip stačiai vaikštantiems padarams.

Dažniausiai kaverniniai kūnai išangėje būna 3. Bet gali būti ir daugiau, gali būti ir mažiau. Gali būti keli dideli ir vienas ar keli mažiukai. Gamta nėra to itin griežtai "reglamentavus". 

Kai pajuntame norą tuštintis, arterinio kraujo pritekėjimas į šiuos kūnus suletėja ir/ar visai nutrūksta, juose esantis kraujas išteka lauk ir jie "subliūkšta" ir išmatų masė gali praslinkti.


(iliustracija iš čia)

Hmm.. gerai, atrodo supratau. Kažką. Tai kodėl jie turi didėti ir kodėl turi slinkti žemyn?

Hemorojinius mazgus neigiamai gali veikti dvi grupės priežasčių: tos, kurios neigiamai veikia visas kūno venas ir jų darinius, ir tos, kurios lokalizuojasi išskirtinai išangės srityje. 

Visas kūno venas, kaip ir kitas organizmo struktūras ir audinius veikia tokie dalykai kaip rūkymas ir prasta mityba, miego trūkumas, stresas ir t.t. Ką visi gerai žino, bet dažnai arba mano, kad tai yra išsigalvojimas, arba jog šių dalykų duodama "nauda" nusveria žalą. Ypač skaudu matyti, kai koks nors keturiasdešimtmetis skundžiasi erekcijos nusilpimu, rytiniais galvos skausmais, hemorojumi ir dar daugybe kitų skundų, ir mano, jog dėl jų yra kaltas "amžius", o metęs rūkyti ir po kelerių metų pasveikęs nuo visų šių ligų, vos ne verkia, kad jei nebūtų pradėjęs rūkyti dvidešimties, tai gražiausiais savo gyvenimo metais būtų galėjęs tikrai labiau mėgautis tikrais, o ne tariamais ar pakaitiniais gyvenimo malonumais.
Kalbėti apie hemorojų kaip amžiaus sukeltą ligą galima tik nuo 60-70 metų, kai natūralus organizmo jungiamojo audinio tamprumas yra tikrai kliniškai reikšmingai sumažėjęs. Jei žmogus turi gretutinių ligų - nuo 50, na, o nuo 30-40 m - štai čia ir pakliūna jau minėti rūkaliai, vakarėlių liūtai ir panš. Žinoma, galima rasti ir dvidešimtmečių sergančių hemorojumi ar net jaunesnių, bet jų yra nepalyginti mažiau.

Dažnai kaip hemorojaus priežastimi yra pateikiamas ilgas sėdėjimas ar sėdimas darbas. Deja, bet pats sėdėjimas ant kėdės hemorojiniams mazgams niekaip nekenkia ir jo bijoti nereikėtų. Toks įspūdis, apie sėdėjimo kenksmingumą kyla dėl to, jog daug sėdintys žmonės dažnai mažai juda, o tai silpnina viso organizmo širdies ir kraujagyslių sistemą. Arba jie jau turi hemorojų, o sėdint padidėja hemorojaus komplikacijų rizika - arba, jie jau turi net ir komplikuotą hemorojų, todėl jiems skauda sėdėti ir kiti, matytdami kaip toks žmogus vengia prisėsti, ar nešiojasi pagalvėję, padaro išvadą.
Sėdėjimas sustingusia poza, kenkia lygiai tiek pat, kiek stovėjimas sustingusia poza, gulėjimas ir panašiai, nes trikdo viso kūno veninio kraujo ir limfos apykaitą. Tad, net jei dirbate sėdimą darbą kokiam ofise, bet vis malatės tiek po ofisą, tiek kėdėje, tikrai didelės žalos savo venoms nedarote.
Kitas, tikrai pavojingas sėdėjimas - tai ilgas sėdėjimas tualete. Prisiminkite kaip sėdime ant unitazo sėdynės - mūsų svoris nuo viso užpakalio ploto perkeliamas tik ant sėdynės "žiedo", ir dėl to ten esantys audiniai daug labiau susispaudžia, o tuo pačiu ir juose esančios venos. Taip ilgai sėdint ilgainiui veniniai magai vėl prisipildo krauj, jei ilgai sėdima prieš tuštinimąsi - veninius mazgus tempia lauk slenkanti išmatų masė, jei ilgai sėdima po, veniniai mazgai persipildo kraujo iš vidaus ir tamposi jų sienelė - jie didėją. Taigi - jokių ipad'ų ir knygų pas nykštukus būti neturėtų :) Beje, toks sėdėjimas taip pat kenkia ir vyriškajai potencijai.

Dažniausiai hemorojaus priežastimi būna elementariausias vidurių užkietėjimas - juo sergantys žmonės ne tik praleidžia daugiau laiko ant unitazo sėdynės, bet ir tuštinasi kietomis išmatomis, kurios gali fiziškai traumuoti žarnos gleivinę, įskaitant ir mazgus, bei pačios stipriau stumia juos lauk. Moterims hemorojus dažnai pasireiškia nėštumo metu, nes be vidurių užkietėjimo, kuris irgi dažnai vargina moteris šiuo laikotarpiu, augantis vaisius sutrikdo veninio kraujo nutekėjimą. Kai kurios moterys skundžiasi dviem hemorojaus "epizodais" nėštumo metu - antrasis būna vėlyvais mėnesiais, kai vaisius jau didelis, bet niekaip negali paaiškinti pirmojo, būnančio praėjus vos kelioms savaitėms ar mėnesiaims nuo nėštumo pradžios - šis hemorojus kyla dėl nėštumo pradžioje padidėjusios estrogeno koncentracijos - šis moteriškas hormonas plečia visas venas ir veninius rezginius (fiziologinė šio plėtimo paskirtis dar nėra aiškiai žinoma). Tas pats ir alutį gertį mėgstantiems vyrams - nuo alaus didėja estrogenų, o ir pilvas auga :) ..Neretai internete randu žmonių pasisakymų/nuomonės, kad hemorojų sukelia analiniai lytiniai santykiai, nors tokią nuomonę dažniausiai išsako žmonės, kurie nei patys yra juos bandę, nei kažką daugiau girdėję, o vien  matę porno filmuose (o dažniausiai kaip tai vyksta, grindžia tik savo vaizduote).
Per savo studijų laiką iš 3 gydytojų, gydančių tiesiąją žarną girdėjau jog tai (o taip pat ir su kitomis tiesiosios žarnos ligomis) neturi nieko bendo (vienas net labai juokėsi, kai paklausiau ir pats klausė iš kur tokią "durną mintį paroviau", ir tik iš 1, jog jo nuomone turi, bet visi jo pateikti pavyzdžiai-ligos istorijos buvo susijusios su smurtiniais aktais.

Ir nors tikrai nesiginčyčiau su tuo, jog nesaugių analinių lytinių santykių metu grėsmė užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis yra didesnė, bet visgi - juk net makšties plyšimai, iškritimai, pūliniai ir panašiai, dėl santykių su grubiais ir nepatikais partneriais nėra retenybė.
Man pačiai iš pradžių buvo gana sunku tą įsisamoninti, bet tada pagalvojau apie tai, kad žmogaus su užkietėjusiais viduriais tiesioji žarna visą laiką yra gana panašiame "būvyje", kaip analinio lytinio akto metu :)  Taigi, tikriausiai analiniai lytiniai santykiai tikrai didina riziką, bet palyginti su tuom, kaip tą riziką didina nuolatiniai tuštinimosi sutrikimai, rūkymas, knygų skaitymas ant unitazo ir panašiai, tai tampa pikto katino lyginimas su piktu tigru.
Visgi, jei kas šitą blogo įrašą skaitote ieškodami atsakymo tik į šį klausimą - jei jums kyla nors menkutis klausimas, kad tai gali jums ar jūsų partneriui pakenkti - nedarykite to (to sėkmingai nedaro 30-40% visų homoseksualių vyrų porų ir neatrodo, kad dėl to labai liūdėtų :) ), nes jausti kaltę už mylimo žmogaus sužalojimą tikriausiai yra 100 kartų baisiau, nei pačiam patirti tą sužalojimą. Na, o matyti kaip kitas jaučia kaltę, irgi ne pyragai...
Bet grįžtame prie temos.

Na. Ir kas iš to, jei jie dideli ir išlindę?

Iš esmės dažniausiai nieko. 

Galima būtų pasakyti, kad kiekvienas žmogus vaikšto su 0 laipsnio hemorojumi (nes tokius mazgus turi :) ) ir vargu ar rastum tokį, kuriam nors kartą gyvenime nebūtų buvęs I°  hemorojus - mazgai padidėja ir juos "užkliudo" slenkančios išmatos, tuomet jos nudreskia gleivinės gabalėlį ir ant išmatų pasirodo raudonas kraujo lašelis (arba toks matomas nusivalius išangę ant popieriaus). Daugumos žmonių hemoroidiniai mazgai yra visiškai neskausmingi ir taip nutikus žmogus nejaučia jokio diskomforto, skausmo ar ko nors panašaus. Išsigąsta, o kitą dieną jau pamiršta.


II° hemorojus laikomas tada, kai šie mazgai išlenda lauk tuštinantis, bet vėliau savaime sulenda patys atgal. Vėlgi, kadangi tai nėra skausmingas procesas, žmogus tą pastebi nebent jei staigiai po tuštinimosi valosi užpakalį arba jei jį stebi kitas žmogus. Na, būna ir taip. Iš esmės pusė žmonių virš 50 metų turi tokį hemorojų.

III° yra tuomet, kai mazgai išlenda lauk, bet juos galima sukišti atgal ranka.

O IV - kai jau net nebėra kaip sukišti - jie būna išlindę taip visą laiką. Atrodo maždaug taip.

Kaip jau minėjau, hemorojus pats nėra skausmingas. Daug žmonių vaikšto jį turėdami ir net nenutuokia. Kai kurie turi III-IV laipsnį ir, kadangi nei skauda, nei niežti, nei gyventi trukdo, tai net negalvoja eiti pas gydytojus. Kartais jį lydi keistas "nejaukumo", nenusakomo skausmo, "blogos nuojautos" ir panašūs pojūčiai.  Jie kyla ne todėl, kad būtų dirginami skausmo receptoriai, bet todėl, kad dėl persiduodančio tempimo netiesiogiai dirginamas žarną gaubiantis nervinis rezginys.

Tačiau visuomenėje vyrauja nuomonė, kad jei skauda ar raižo išangę, tai jau yra hemorojus.

Taip yra todėl, kad hemorojiniai mazgai yra ganėtiniai "švelni" struktūra ir jei valgote pistacijas su lukštais, tai tie lukštai lįsdami lauk gali lengvai juos įplėšti. Žinoma, dažniausiai užtenka mažiau skaidulų turinčio maisto (tuomet išmatos būna kietesnės), vidurių užkietėjimo ir panašiai, kad susižeistumėte hemorojinius mazgus ir sukeltumėte jų uždegimą (tuomet skauda) ar pačiame išangės gale esančia anodermą - tai keli centimetrai odos nuo išangės (į "vidinę" pusę), kuri yra skausminga. 

Šiais atvejais be skausmo iškyla ir kitokių nepatogumų - uždegimas gali plisti, kaip komplikacija formuotis pūliai, o kandangi užpakaliukas pas žmogų yra gana minkštas ir pilnas riebalinio audinio, kurį mikrobai itin mėgsta, tai gali susiformuoti ir gyvybei pavojingas pūlinys, ypač jei jis pratrūksta į pilvo ertmę (dažniausiai tokie pūliniai pratrūksta į tą pačią tiesiąją žarną (tuomet išmatose atsiranda pūlių), laukan (tada šalia išangės atsiranda pūliuojanti žaizda) arba į makštį (tuomet iš makšties ima tekėti pūliai)). Šie pūliniai turi bjaurią savybę - nesvarbu ar jie kyla iš hemoroidinių mazgų, žarnos gleivinės liaukučių ar kitų struktūrų, jie gyja lėtai, skausmingai, dažnai reikia chirurginės intervencijos.
Kita komplikacija yra hemoroidinių kūnų trombozė - dėl suspaudimo juose susilaiko kraujas, o jei dar toks kūnelis kiek patraiškomos, tai tam kraujui "susišviečia", kad jis yra išorėje ir jis elementariausiai sukreša. Tuomet, dažniausiai vienas hemoroidinis mazgas staiga ima skaudėti, iš pradžių pamėlsta, vėliau pajuoduoja. Šičia pavojus slypi tame, jog tokie krešuliai gali lengvai iš ten atsikabinti ir būti nunešti į plaučius, kur sukelti plaučių infarktą, o jei skilveliuose turite pertvaros defektą ar neužsidariusią ovaliąją angą (kai kurių mokslininkų duomenimis tokią mažulytę, šiaip įtakos širdies darbui nedarančią turi ~40% žmonių), tai krešulys gali nukeliauti praktiškai bet kur - net sukelti infarktą ar insultą.


Čia svarbu paminėti, jog nereikia turėti hemorojaus, kad kiltų dvi pastarosios komplikacijos. Užtenka ir pačių hemorojinių mazgų - kartais netikėtas tokio mazgo uždegimas žmogui būna skausmingesnis ne tiek fiziškai, kiek psichologiškai. Tiesiog hemorojaus turėjimas galimybę susirgti šioms dviem komplikacijom taip padidina, kad tikriausiai būtent dėl to liaudyje jos imamos tapatinti su pačiu hemorojumi.

O siaube! Noriu juos išsipjauti!Kaip jau minėjau patys hemoroidiniai mazgai yra neskausmingi, todėl pjautis juos vien "iš idėjos" yra nelabai protinga vien dėl to, jog nėra tokios operacijos kuri būtų 100% saugi ir be galimų komplikacijų.

Hemoroidiniai mazgai šalinami tik tais atvejais kai yra III-IV laipsnio hemorojus ir kai jis žmogaus gyvenimui trukdo, arba kai labai dažnai kartojasi komplikacijos ir tiesiog būtų saugiau juos išpjauti, nei palikti. Taip pat tuomet, kai organizmas pripranta prie vaistų ir šie nebepadeda.

I-II laipsnio hemorojus gydomas pirmiausiai daug skaidulų turinčia dieta - minkštesnės ir didesnės masės išmatos mažiau traumuoja žarnų gleivinę, o taip pat labiau skatina jos motoriką, dėl to žarnos labiau juda, "treniruojasi" ir geriau apsirūpina krauju, dėl to geriau ir lengviau gyja, net jei ir suvalgote kokį pistacijos lukštą :)
Antra - skatinama gerti daugiau vandens. Vandens perteklius tiesiogiai išmatų neskystina, bet jo trūkumas jas kietina (organizmas bando pasisaugoti nuo vandens netekimo visais jam įmanomais būdais), o antra , tai užtikrina pakankamą gleivių gamybą žarnose - daugiau gleivių, geresnis išmatų masės slydimas.
Trečia - paprasčiausi pasivaikščiojimai yra tiesiog gėris sergant hemorojumi, ypač žemo laipsnio. Nereikia lieti prakaito sporto salėje ar ant treniruoklių, užtenka tiesiog 20-30 min per dieną neskubant paslampinėti ir pasidžiaugti aplinka.
Ketvirta - tai įvairūs tarpvietės raumenų stiprinimo pratimai - pvz.: sąmoningai keliolika kartų sutraukti išangės raumenis, po to vėl atpalaiduoti ir panašiai. Dauguma vyrų juos gerai žino, kaip būdą pagerinti lytinę funkciją, o moterys, kaip būdą sumažinti artėjančio gimdymo skausmus ar įvairių plyšimų ir iškritimų riziką, bet šie pratimai yra visiškai nekenksmingi ir net jei nesiruošiate artimiausiais metais gimdyti ar nesiskudžiate erekcijos sutrikimais - jie stiprina visus tarpvietės raumenis ir gerina jų kraujotaką.
Penkta - teisinga tuštinimosi padėtis (ne susigūžus ir panašiai), ir vengimas sėdėti ant unitazo, kai tai nebūtina :)


Esant hemorojaus komplikacijoms dažniausias gydymas yra vietinis ir medikamentinis - tai įvairūs nuskausminamieji, priešuždegiminiai, riebalinės klizmutės, gulėjimas šiltoje vonioje, ir panašūs dalykai, kurie švelnina simptomus tol, kol organizmas pats išgyja. Kadangi labai dažnai skauda ne tiek, kiek dėl pačio uždegimo, bet dėl baimės ir psichologinio diskomformto - labai efektyvūs visokie placebo preparatai - jie nuramina "nervus", o ramus žmogus visada gyja greičiau ir lengviau. Visuomet reiktų atsargiai vertinti liaudiškus metodus - nors dauguma jų yra tas pats placebo, bet kiti tikrai veikia, o kas bjauriausia, kad prie to veikimo organizmas dažniau prisitaiko daug dažniau nei prie medikamentų iš vaistinės :( ...
Hemorojus turi savybę progresuoti - tai yra, jei turi I laipsnio hemorojų, didelė tikimybė kad turėsi ir antro. Tik nežinia ar po metų ar po penkiasdešimties. Antra, pamenate, pradžioje minėjau mažus hemorojinius rezginiukus? Tai va, pašalinus didelius, organizmas išaugina į didelius tuos mažiukus ir žmogus gali VĖL sirgti hemorojumi.

Nuėjau. Apžiūrėjo. Pasakė, kad hemorojus. Priskyrė visokių tepalų, ir dar liepė pasidaryti kažkokius tyrimus. Nenoriu. Ar būtina? Gi jau žino, kad man hemorojus!

Dauguma gydytojų apžiūrėdami ligonį, visuomet įtaria labiausiai tikėtiną ligą, bet niekada neatmeta pavojingiausios. Šiuo atveju - tai kolorektalinio vėžio.
Taigi tam tyrimai ir yra reikalingi, kad:
a) nustatyti ar diagnozė tikrai yra tesinga, nes simptomai gali būti panašūs į kitų ligų;
b) nustatyti ar jūs nesergate ir tuo ir tuo vienu metu - simptomai gali "persidengti";

c) nustatyti ar jūs nerergate ir tuo ir tuo, kai vėžys yra labai ankstyvoje stadijoje ir iš viso dar jokių simptomų  jums dar nesukelia. Gi jau atėjote iki kabineto, kodėl gi jūsų neištyrus dėl tokios baisios ir ganėtinai dažnos ligos (šis vėžys yra 2-3 vietoje pagal paplitimą iš visų vėžių).

Gerai, aš sergu hemorojumi. Man jau nusibodo kankintis su tom žvakutėm. Kaip vyksta operacija?

Hemorojaus operacijos yra greitos ir dažniausiai neskausmingos. Dažniausiai kitą dieną žmogus jau jaučiasi puikiai ir nori grįžti darban ar prie įprastinės veiklos, bet visgi dauguma gydytojų rekomenduoja 2-3 dienas pailsėti, kad kiek apgytų žaizdelės ir žmogus atsigautų nuo emocinio-psichologinio streso ir diskomforto.

Operuojama dažniausiai labai paprastai - išorėje ar viduje esantys mazgai gali būti tiesiog išpjauti skalpeliu ir likusios žaizdos paliktos užgyti ( dažnai net nesiuvama, kai mazgai nėra labai dideli), jie gali būti sunaikinti lazeriu, skystu azotu ar kitokiais "nuodais". Dar prieš 2000 m. žmonės jau mokėjo tokius mazgus šalinti perrišdami vilnoniu siūlu ir kas kiek laiko vis labiau sutraukdami siūlą "numarinti" mazgą, kad jis pats sudžiūtų ir nukristų - šis metodas, kaip labai pigus, greitas ir neskausmignas, taikomas ir šiandien, naudojant spec. gumytes uždedančius prietaisus ir panašius įrankius.


Kadangi mazgai tįsdami žemyn tempia ir pačią žarnos gleivinę, tai labai geras mazgų šalinimo būdas yra su spec. aparatu, kurį įkišus į žarną gali būti išpjauta virš mazgų esanti gleivinės juosta, ir susidaręs defektas užsiūtas (taip pasikelia mazgai ir grįžta vidun), arba net išpjauta su visais padidėjusias ir galimai didėti galinčiais mazgais ar "ataugti" galinčiomis užuomazgomis. Šie du būdai brangesni, bet žymiai rečiau ar iš vis nebebūna hemorojaus recidyvų.

Taigi, pasirinkimo yra į valias. Taip pat, kadangi yra daugybė-galybė operacijos būdų, tai reiškia, kad nė vienas nėra 100% veiksmingas ir pats geriausias.
Iš visų, kurie kreipiasi į gydytojus dėl hemorojaus tik apie dešimtadaliui gydytojai siūlo operuotis, nes, kaip suprantate, kiekviena operacija turi savo riziką ir ją siūlo tik tada, kai mato, jog hemorojaus komplikacijų rizika yra didesnė, nei operacijos. Bet, kiekvienas pacientas turi teisę nuspręsti ar tas hemorojus jam tikrai trukto taip, kaip teigia gydytojas ir nuspręsti operacijos atsisakyti, arba manyti, kad visgi sukeliamas diskomfortas yra nepalyginamai didesnis su rizika ir operacijos reikalauti (tik šiuo atveju reikia gydytojui argumentuoti, kodėl būtent manote, jog operacijos reikia, o ne todėl, kad kaimynas Petras pasidarė ir gavo 2 laisvadienius ar jums kažkas sakė, kad jums to reikia).Ligos, kurias žmonės dažnai maišo su hemorojumi:


1) Tiesiosios žarnos iškritimas - jo metu atrodo, kad žarnos galas yra išlindęs laukan (taip ir yra). Tai - rimtesnė liga nei hemorojus, ir reikalauja kiek rimtesnių operacijų (jų metu tenka "pakelti" ne vien žarnos gleivinę, bet pačią žarną, ją trumpinant ar prisiūnant pilve prie mažojo dubens struktūrų (dažniausiai prie kryžkaulio vidinės pusės). 
Per tokią žarną žymiai lengviau "gauti" infekciją, trombozę ir kitas komplikacijas.
2) Tiesiosios žarnos įplėšos - tai gleivinės įtrūkimai, kurie dažnai būna labai skausmingi. Dažniausiai atsiranda lyg iš giedro dangaus, bet taip pat ir dingsta. Gali supūliuoti, netgi formuotis proktitas ar net anorektalinės fistulės - tada reikia medikų pagalbos.
3) Papilomos ar kandilomos - jos gali augti "ten", kaip ir bet kur kitur organizme. Jas yra verta išsitirti, nes gali būti, kad jos turi tikimybę suvežėti, arba, jog tai gali būti II sifilio stadijos pasireiškimas.
4) Gėrybiniai ir piktybiniai augliai.
5) Krono liga - jos metu gana dažnai skauda išangę, iš jos pakraujuoja. Apie šią ligą ypač reikia pagalvoti, jei tariamas hemorojaus pacientas yra jauno amžiaus - tai ne tik galimai labiau tikėtina liga, nei homorojus, bet ir pavojinga mažajam žmogui dėl to, kad gali sukelti virškinimo sutrikimus ir sulėtinti fizinį ir protinį vystymąsi :(


Tikriausiai sąrašą būtų galima tęsti ir tęsti, kaip ir rašyti apie patį hemorojų.

Pabaigai - visuomet geriau nueiti pas gydytoją ir išsitirti, jei kyla bet kokių įtarimų, jog kažkas negerai su išange ar su virškinamuoju traktu (ar bendrai su bet kuria kita organizmo dalimi) - pati esu skaičiusi tikrų ligos istorijų iš Lietuvos, kai storosios žarnos vėžys buvo įtartas (vėliau diagnozuotas ir sėkimingai išgydytas labai ankstyvose stadijose) dėl vienintelio simptomo - pvz.: išnykusio pasitenkinimo jausmo po tuštinimosi, padažnėjusio tuštinimosi (konkrečiam atvejį, tai buvo pasidaręs kas 2 dieną, nors žmogus prieš tai teigia >40m. tuštinęsis kasdien, nesvarbu kas), ar kelių kraujo lašelių išmatose.

PS - apsikirpau. Sekantis įrašas bus įvadinė blevyzga piešimo pamokėlėms :)106 komentarai:

 1. Gal skype turi? Patartum ar man jau reikia apipjaustymo ar užteks prideginti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. :O Daug vyresnė ir rimtesnė atrodai su tokia plaukuosena... Keista.

  AtsakytiPanaikinti
 3. O į klausimą, ar tikrai žmogus yra vienintelis gyvūnas, sergantis hemorojumi, taip ir neatsakyta :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Praeivi, kaip suprantu vėl trolini - mano skype galima pamatyti blogo viršuje, kairėje pusėje.
  Fryda, na.. dėkui :)
  Aziuoliuk, o, tikrai, taip ir jaučiau, kad kažką pamiršau - iš tiesų, kiek ieškojau internete, panašu, jog žmogus tikrai yra vienintelis gyvūnas, galintis sirgti hemorojumi (nors man pačiai atrodo, kad žmogbedžiones irgi turėtų kamuoti panašios bėdos), tačiau kitus gyvūnus gali taip pat, kaip ir žmogų gali kamuoti žarnos iškritimas, įplėšos ar proktitas, o taip pat ir šalia esančių įvairių liaukų, skirtų teritorijos žymėjimui uždegimai :(

  Ačiū visiems už komentarus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Encorca, pala, neskubink manęs - renkuosi HD internetinę kamerą, kad neapsišautumėm su diagnoze.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Gražiai atrodai :) sveika įstojus į raudonplaukių draugiją ;)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Labadiena. Aš biškį ne į temą gal galit pabalsuoti uz DAINIŲ RUTKAUSKĄ www.vunderkindai.lt ? (AČIŪ) :DD

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labai įdomiai parašytas straipsnis. O kiek dar sužinojau! Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
 9. sveiki,kokios gali but komplikacijos po operacijos?jei praejus savaitei po operacijos negaliu issitustint,skauda ir daznai kraujuoja bandant tustintis...ka reiktu daryt kad greiciau viska uzsigydit ir galetu pakilt nuo lovos...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turėtumėte kreiptis į Jus operavusį gydytoją (arba Jus prižiūrintį), jis geriausiai ir greičiausiai Jums padės.

   Panaikinti
 10. sveiki.as 5 dienos po operacijos.zaizdeles slapiuoja su kraujo priemaisa,tustinuos keleta kartu perdiena po truputi,bet skausmas....ar tai normalu nes informacija ligonineje gan sykstoka.dabar galvoju gal geriau buciau buvusi su savo hemorojumi negu dabar su nepakeliamu skausmu.

  AtsakytiPanaikinti
 11. na stai panarsiusi internete radau,kad daugumoje po sios operacijos lydi pasekmes daznas skausmingas tustinimasis duju nelaikymas,o sveikimas apie puse metu.TAI KAZKAS S I A U B I N G O.Gydytojas to neminejo.ENORCAjei gali atsakyk.siandien as jau 6d.po operacijos

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turėtumėte kreiptis į savo gydytoją - galbūt jums prasidėjo pooperacinės komplikacijos.
   Taip, Jūsų minėtas dažnas tuštinimasis ir dujų nelaikymas yra kaip operacijos pasekmė - juk pašalinamos struktūros, kurios sulaiko nuo dujų pasišalinimo, o gyjant visuomet audiniai yra labiau jautrūs ir dėl to norima dažniau tuštintis.
   Tas "pusė metų" reiškia, kad maždaug per pusmetį tuštinimosi režimas turi grįžti į prieš tai buvusį dažnumą - greičiausiai taisomasi pradžioje, vėliau lėčiau, kai kuriems jau po poros savaičių viskas gerai, kitiems po kelių mėnesių. Tam tikras laiko tarpas duodamas tam, kad užtrukus ilgiau jau reikėtų galvoti apie kitas, nei natūralaus gijimo priežastis.

   Linkiu sėkmės ir greitai pasveikti.

   Panaikinti
 12. Sveiki.Ačiū Tau ENORCA už palinkėjimus ir konsultaciją.Tikiu būsi gera savo srities gydytoja,žinoma to ir linkiu Tau.O aš galiu pasidžiaugti,kad šiandieną dar nevartojau nuskausminamųjų nors jau beveik 11 val ryto.Šiaip jei be vaistu tai tualeto lankymas tikras košmaras,o šiandiena kol kas 'nusispjaunu'aplankiau wc ir galiu tvert be vaistų.Dar kartą ačiū Tau ir didelės sėkmės.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Sveiki, mane kankina didelis niezulys, skausmas jauciamas tik vos vos, tustinimosi metu jauciu deginima, ar jau reikalinga operacija?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Turėtumėte kreiptis į gydytoją - jis įvertins operacijos galimybę ar būtinumą ir pasitars su Jumis.

   Panaikinti
 14. Gerb. Enorka,

  Griebiuosi kaip skęstantis šiaudo. Kankinuosi jau 10 mėn. Kreipiausi jau į tris proktologus, buvo atliktas kolonoskopinis tyrimas, konsultavausi su urologu, padaryta kryžkaulio rentgeno nuotrauka. Niekas neranda ligos.

  SIMPTOMAI:
  Deginimas ir peršėjimas išangėje. Po nakties miego, skausmo beveik nėra. Atsikėlus peršėjimas po truputį stiprėja. Tuštinantis nėra skausminga, bet išangė jautri, šiek tiek perši, einant išmatoms. Nei kraujo, nei pūlių ar gleivių per visą tą laiką nėra buvę.
  Po pasituštinimo peršėjimas po truputį stiprėja ir iki vidurdienio tampa stiprus, deginantis. Atrodo, kad viduje yra lyg ir kažkoks karštas, spaudžiantis, veržiantis daiktas. Ypatingai degina sėdint. Tada norisi dažniau šlapintis, nors būna tik kokie 50g.

  LIGOS EIGA:
  Tik susirgęs bandžiau gydytis pats. Maniau, vėl hemorojus. Naudojau žvakutes ir tepalus Posterisan, Proctoglivenol. Deja, nepadėjo. Kreipiausi į proktologą B. Jis pakeitė žvakutes į Doloproct, patarė daryti 50g ramunėlių klizmutes nakčiai. Deja, po ilgesnio laiko nuo žvakučių dar pablogėjo. Jausmas buvo toks, lyg viduje kas badytų su karštom adatom. Tuomet nutraukiau visas žvakutes ir... pats baisiausias deginimas šiek tiek atsitraukė. Gyd. B. nukreipė pas savo kolegą, gyd. Š.

  Gyd. Š. paskyrė pasidaryti kolonoskopiją, kryžkaulio nuotrauką ir apsilankyti pas urologą. Kolonoskopijos išvada – žarna sveika - nei kolito, nei vėžio. Urologas nustatė, kad prostata ne padidėjusi, PSA – 0,862, t.y., norma. Šlapimo liekanos nėra, todėl jo nuomone, prostata niekuo dėta. Vėl pas gyd. Š. Tačiau jis jokio kabliuko nerado ir nukreipė pas prof. T. Kaune.
  Atvykstu į Kauną. Prof. T. nieko baisaus nemato. Skausmą, pasak jo, gali sukelti stuburo problemos. Gydymas – šiltos vonelės. Po trijų savaičių – jokių rezultatų. Vėl į Kauną. Prof. T. nuomonė ta pati, - greičiausiai stuburo problema. Gydymas – pašildyti nugarą kryžkaulio srityje ir gerti Diclac, po 0,025 x 3d. Geriant vaistus antrą ir trečią dieną buvo šioks toks pagerėjimas. Tačiau ketvirtą dieną ėmė žiauriai skaudėti skrandį. Trumpas išangės pagerėjimas irgi baigėsi. Diclac teko nutraukti. Deginimas išangėje dar labiau sustiprėjo. Teko dvi savaites gydyti ir skrandį, ir kęsti didesnes išangės kančias. Šildžiau kryžkaulį, dariau pratimus stuburui gulint – nieko.

  LIGOS ISTORIJA:
  Gal būt problemos ištakos yra iš anksčiau. Prieš 12 m. buvo atlika hemorojaus operacija. Buvo pašalinti du mazgai. Vienas išorėje (dešinėje), kitas šiek tiek daugiau viduje (kairėje). Operacijos metu blogai išsivalė žarnynas. Chirurgas kitą dieną apžiūros metu sakė, kad vargo, nes „menkas malonumas einant srutoms operuoti“. Tą pirmąją vizitaciją jis ištraukė tamponą (paprastai jis turi likti išangėje kelias dienas), ir pasakė: „dabar jau yra kaip yra... tegul žaizda pati valosi“. Po 5 dienų išrašė namo. Prisimenu, dar po mėnesio buvo skausminga tuštintis, bet paskui po truputį sugijau.

  Po operacijos jaučiausi geriau, negu prieš ją, tačiau per kokius 2-3 cm išangės viduje dešinėje pusėje atsirado tas keistas peršėjimas. Bet tai nebuvo toks stiprus deginimas ir gyventi per daug netrukdė. Blogiau būdavo, kai būdavo liuosesni viduriai. Be to didesnį peršėjimą išprovakuodavo ir ilgesnis sėdėjimas. Ypač budavo sunku keliauti ilgas keliones autobusu, kai tekdavo sėdėti visą dieną, ar net dvi dienas praleisti autobuse. Tada peršėjimas iš dešinės pusės išplisdavo po visą išangę. Atrodo, kad išangės žarna visa sutinusi, išburkusi, dega ir perši. Viskas panašiai, kaip yra dabar. Tačiau, vos tik kelionė baigdavosi ir nebereikėdavo sėdėti, gaisras išangėje užgesdavo tą pačią dieną. Tačiau dabar jau 10 mėn. neturėjau nė dienos be skausmo. Užmigti galiu tik su migdomaisiais. Vienintelis teigiamas dalykas yra tas, kad mirtis dabar jau nebeatrodo tokia baisi...
  Gal kas nors susidūrėte su panašia istorija? Praradau viltį kažką sužinoti iš gydytojų, nes aš jiems jau nebeįdomus. Jie jau konstatavo, kad tai nei hemorojus, nei proktitas, nei kolitas, nei išangės įplaiša, nei krono liga, nei polipai, nei vėžys. Ir nupjauti jie man nieko negali.

  Pagarbiai,
  Ligonis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Surasete visus mano simptomus, esu moteris 45 metu. Kol kas pas proktologa nebuvau, kenciu ir bijau. Nors echoskopija visu vidaus organu pasidariau (nieko nerado). As galvoju, kad gali buti nuo stuburo, nes su stuburu turiu nedideliu, bet pastoviu problemu. Dar esu skaiciusi apie tai, kad hormonai itakoja kraujo pripludima i dubens organus (lyg del estrogeno) kas gali itakoti tokia savijauta, bet gal cia tik moterims...

   Panaikinti
 15. Laba diena,
  Deja, bet nemačiusiu Jūsų asmeniškai nieko pasakyti negaliu. Taip pat, nebūdama atitinkamų sričių specialiste, negalėčiau Jūsų konsultuoti geriau, nei jie.
  Ne visada kūniškus skausmus sukelia kūno problemos, kartais jomis pasireiškia mūsų neišsakytos mintys ir jausmai ir skauda, miegoti neduoda būtent jos, tik, kadangi negalite suvokti ir pasireiškia per skaudžiasias Jums asmeniškai/fiziškai vietas. Tai jokiu būdu nereiškia, kad Jūs išsigalvojate, ar kad tas skausmas kažkoks "netikras", bet nė vienas gydytojas neras jos objektyvios priežasties. Pamėginkite daugiau laiko skirti savo reikmėms ir pabandykite realizuoti mintis, užsiimkite sielą turtinančiais užsiėmimais - pvz.: pradėkite tapyti. Jeigu būna tokių epizodų, kai neskauda, pastebėkite juos ir atkreipkite dėmesį ką darote/apie ką galvoje kai neskauda.

  AtsakytiPanaikinti
 16. Sveiki, aciu uz puiku informatyvu straipsni.
  As kreipsiuosi i proktologa, bet stai kas mane domina. Ar hemorojus kenkia erekcijai? Arba padaryta operacija hemorojui salinti turi ytakos yriskumui?
  Pavyzdziui mano simptomai tai : susiaurejusi isange ir sunkiau tustintis.

  Aciu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pats hemorojus erekcijai tiesiogiai nekenkia (nors išangės susiaurėjimas (tik nelabai supratau ką turėjote omenyje tą sakydamas) ir apsunkėjęs tuštinimasis yra daugiau vidurių užkietėjimo, o ne hemorojaus simptomai)
   Tačiau - erekcijai gali kenkti tos pačios priežastys dėl kurių tas hemorojus išsivystė ar paūmėjo (pvz.: rūkymas, kuris blogina kraujagyslių sienelių būklę ir audinių elastingumą), tausojanti operacija pakenkti tikrai neturėtų.

   Kitas dalykas yra psichologinis aspektas - jeigu hemorojus ar jo operacija jums sukelia stresą ir diskomfortą, žinoma, jog erekcija gali sutrikti, lygiai taip pat, kaip ir nuo bet kurio kito šaltinio streso.

   Panaikinti
  2. Aciu. Na as nerukantis ir alkoholio nevarojantis 30-ties neturintis vyras. Ir tai yra na toks dalykas, kur informacijos nerasdavau internete apie hemorojaus ir erekcijos tarpusavio rysi. Rytoj lankysiuosi pas proktologa, tat jis pasakys isekzaminaves mane. Na o pats susiaurejimas tai turejau omenyje taip : kazkada pries sesis metus man buvo labai labai uzkieteje viduriai. tat teko pasitutinti su didziulemis pastangomis. Ir as jauciau kaip man ypliso isangeje, nes ant popieriaus pasimate kraujas. Taciau po to karto jokio diskomforto nejauciau. Visus sesis metus iki siu metu nieko nejauciau. Na ir pries puse metu pastebejau kad uzpakalyje kazkas auga. Tuo pat metu patyiau ir trauma kojos kuri man neleido sportuoti iki pat dabar. Taigi pries penkis menesius kreipiausi pas daktara ir jis pasake kad man isoreje yra toks mazgelis ir ji apgydysiu su "lidoposterin" tepalu. Taciau kai jo susileisdavau, iskarto mane varydavo tustintis. Tat teko gydytis paiam - "hemorol" ir "procto glyvenol". kazkiek padejo. Bet. Dabar jauciu kaip aplinkui isanges yra toks mazgelis ir kai jy stipriau paspaudziu tai iskarto toks nedidelis skausmas. Bet kai atsigulu y lova, arba po ilgesnio pasivaiksciojimo tai man jauciasi maudimas. Tustinantis nieko nejauciu. Bet viduriai uzkieteja daznai, nors mano valgio racionas tai geras, sveikas ganetinai.
   Taciau pastebejau jog viskas prasidejo butent nuo patirtos traumos ir nuo nesportavimo. Kraujas tiesiog sustinges ir tiek. Manau.

   Tai va. Tai sakote erekcijai neturetu kenkti ar ne? Nes as buvau ir proktologo klauses, tai jis ydomiai atsake : neturetu kenkti.Hmmmm

   Panaikinti
  3. Tikiuosi gydytojas konsultacijos metu atsakys į visus jūsų klausimus :)

   Panaikinti
  4. Del hemorojaus itakos erekcijai, - tikrai jokios itakos nera. Nei del hemorojaus, nei del hemorojaus operacijos. O sioki toki isanges susiaurejima po operacijos pajutau ir as.

   Del gydymo, tai ant saves pastebejau, kad pagrindinis dalykas, tai sekti, kad nebutu uzkieteje viduriai ir butinai reguliariai, kiekviena diena tustinis. Kad butu minksti viduriai reikia valgyti daugiau kosiu (avizine, perliniu kruopu, grikiu ir kt.), darzoviu. Ir JOKIO ASTRAUS MAISTO!! Jokiu saslyku, astriu picu ar pan.!! Apie alkoholi jau nekalbu. Bet to LABAI SVARBU gerti daug VANDENS. Tiesiog specialiai, net jei nesinori, isgerti papildomai 4-5 puodelius vandens tarp valgiu. Pats vanduo sudo (atsiprasau) neatskiedzia, bet sumazina dregemes issiurbima per storaja zarna ir viduriai buna pastebimai liuosesni. Jei viduriai bus kieti, hemorojus nepraeis ilgai ir kiekviena kita karta ligos eiga bus sunkesne.
   Kitas svarbus dalykas yra - IDELAI SVARA. Po kiekvieno tustinimosi butina svariai nuprausti uzpakali. Taciau muilo naudoti negalima!

   Panaikinti
 17. Labas :-)
  Norejau paklausti, man nustate II laipsnio hemoroju. Sake susireguliuoti mytyba ir tiek. Bet va ydomu, o proktologas tikrindamas ten viska negalu uznesti kokios infekcijos, bakterijos ant prostatos?

  Aciu uz atsakyma

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gydytojai dirba su steriliomis vienkartinėmis pirštinėmis ir itin saugosi, kad niekam jokių bakterijų ar virusų niekur "neužneštų", todėl to baimintis nereikėtų :)Jeigu neramu, turite visas teises paklausti gydančio gydytojo apie kiekvieną procedūrą ir galimas jos komplikacijas. Tikiuosi atsakiau į klausimą.

   Panaikinti
  2. Atsakete, aciu jums.

   Panaikinti
  3. Per tiesiaja zarna infekcijos perdavimas prostatai negresia.

   Panaikinti
 18. Turiu tokia problemėlę jau metus laiko, gal ką patarsite? Išangė šlapiuoja, prakaituoja ir iš išangės pastoviai sklinda išmatų smarvė.Nebežinau nei kur kreiptis, nei ką daryti, šiuo metu esu Anglijoje. Iš aplinkinių žmonių susilaukiu daug kritikos dėl to esamo kvapo.Nors po kiekvieno tuštinimosi stengiuosi išangę nusiplauti, bet jį ir vėl netrukus pradeda šlapiuoti ir prakaituoti ir vėl atsiranda baisi išmatų smarvė. Buvau pas gydytojus per tuos metus gal dešimt kartu. Darė žarnyno kolonoskopija, sakė viskas tvarkoj. Paskui mane nukreipė pas Proktologą, šis apžiūrėjęs sako kol kas jokio gydymo neskirsiu ir nukreipsiu pas gastroenterologą. Nueinu pas gastroenterologą papasakoju kas man yra ,o šis atšauna aš ne proktologas ir vėl išeinu nieko nepešęs tik sugaištas ir pralauktas ilgas laiko tarpas. Siuntineja viens nuo kito bet nieko nepasako ir jokio gydymo neskiria, galiausiai pareiškia tu prisigalvoji, nors prieš tai pasvaičiojo, gal tai gali buti išskyros dėl hemorojaus ir tt. kaip iš kavos tirščių pabūrė.Galiausiai pratrūkau iš nevilties tai išrašė raminančių pagert nuo streso Amtriptylline. Neapsikentęs nuėjau į vaistine ir nusipirkau žvakučių nuo hemarojaus Anusol, sakau, gal jos padės.Deja ir jos nepadeda yra tas išmatų smarvė ,o įšangė ir toliau šlapiuoja, prakaituoja ir pastoviai išangė išsitepusi išmatom, nors kiekviena kart nusivalau ir apsiplaunu. Daugiau kaip pusmeti turėjau vidurių užkietėjimą, vėliau tuštinantis atsirado skausmas, kaip suprantu, įplyšo išangė ir niežėdavo.Vėliau po tuštinimosi iškrisdavo, kaip suprantu hemorojaus mazgas ir vienas mazga jausdavau iš vidaus, kaip gumbas iššokdavo, vėliau sugriždavo i savo vietas. Buvo pora savaičių iššokes skausmingas mazgas iš išangės pupos dydžio(gal tromboze išangėje)gal mano venos labai jautrios nes prieš tai esu turėjes išsiplėtusiu venų operacija pilvo kaires puses srityje) vėliau savaimė dingo be gydymo ar subliuško. Bet vėliau atsirado žudantis mane ir aplinkinius išmatų dvoko smarvė ir įšangės šlapiavimas ,prakaitavimas ir nebežinau, kaip su tuo kovoti. Prašau patarimo ir pagalbos labai jau nemaloni situacija.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Deja, bet tikrai negalėsiu padėti Jums komentaru. Geriausią patarimą kurį galėčiau duoti būtų nebent kreiptis į kitus medikus - galbūt kitoje gydymo įstaigoje. Kaip suprantu esate emigravęs, deja, bet užsienyje dažniausiai kokybiškos medicininės paslaugos kainuoja daug brangiau nei LT, nors iš pradžių emigravus gali pasirodyti ir kitaip. Pamėginkite rasti žmonių turėjusių panašių problemų ir paklauskite pas kokius gydytojus jie buvo - nors gydytojai yra specializavęsi, bet net ir specializacijose yra dar mažesnės neoficialios "specializacijos" kažkokia konkrečia viena liga ar simptomų grupe.

   Panaikinti
  2. Gal tai tiesiog nuo ilgo laiko viduriu uzkietejimo isanges raumuo nelaiko ismatu ir isange slapiuoja pastoviai sutepta ismatomis ir dvokia ismatomis tuo paciu, kiek besivalytum isange vis tiek ant tualetinio popieriaus yra ismatu. Galbut tai isanges sfinkserio nelaikymas?

   Panaikinti
  3. Galbūt, pavyko šią bėdą kažkaip išspręsti? Nes pas mane labai panaši situacija ir gydytojai taip pat aiškina, kad gal "tik taip atrodo" ir jokio kvapo nėra ir pan. ir jokio rezultato nepavyksta gauti jau pora metų

   Panaikinti
  4. man ta pati situacija, uzsienio forumu kruva perskaiciau - tas pats sudas - tie sundaktariai nezino kaip gydyt, tai pradeda skiest visokius lempinius atsakymus kaip pastebejau ir Juste - kol dalykai paprasti ir akivaizdus (po tiek perskaitytos medziagos as galiu patart ne maziau uz gydytoja) tai jie patarineja, bet kai reikalas rimtesnis - tie sundaktariai nezino ka daryt tai prasideda smegenu ir kisenes plovimas... Juste jau matau irgi gydytoju klano politika veda - "nepaziurejus nezinau, lietuvoj geriau, gal bandykit piest!!??.) -

   Panaikinti
 19. Pas mane pagal aprasyta straipsni buvo II ir IV stadijos hemorojus vienu metu. IV-os todel, kad iskritimas budavo pilnas (panasiai kaip straipsnio nuotraukoje, tik daugiau to "gerio" islisdavo)) ir priklausomai nuo tustinimosi kartu per ta diena jis, iskritimas, siekdavo nuo 0.5cm iki 1cm (kartais ir daugiau); o II stadijos todel, kad tas iskritimas keliolikos valandu eigoje vel sulisdavo atgal.
  Taciau tokia situacija trukde patogiai gyventi, nes po kiekvieno "tualeto" man butinai reikedavo pasedeti karstoje vonioje: kad sumazinti atsiradusi skausma, kad viskas ten suminkstetu ir greiciau atgal sulistu ir galiausiai del higienos - tik vandeniu galima svariai nusiprausti ar "nusivalyti" ta vieta.
  Man reikejo operacijos. Tiek seimos gydytojas, tiek proktologas, tai is karto pasake vos pamate sia mano beda: buvo susiformave dideli mazgai; ir daug ju.

  Ir tiems, kurie pajunta pirmas hemorojaus uzuomazgas, patarciau is karto pradeti tuo rupintis, gydytis ir to jokiu budu neapleisti. Nes jau geriau ramiai ir po truputi vaistais (ar kitom priemonem) issigydyti hemoroju, nei kad aptureti hemorojaus pooperacinio sveikimo "malonumus" :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. hemo ir koks sprendimo budas dareisi operacija? jei taip? kaip pooperacinis periodas praejo? Nes turiu panasia beda. man nustatytas 3 laipsnio vidinis hemorojus ir islinde isorine oda kitaip tarent rozete.. juos pasiule pjauti tradiciniu budu. Taigi laukiu operacijos balandi. Labai labai bijau visko prisiskaites.. man 31 m.

   Panaikinti
 20. Juste. patarkit. man 31 m Gydytojas pasiule darytis tradicine hemorojaus operacija . Hemorojus vidinis 3 laipsnio ten kazkoks ties 7 ir 11 h ir isorine rozete, kaip jusu pateiktoje nuotraukoje virsuje. Baisoka viska prisiskaicius. Balandzio men planuojama. Kaip manot kitu budu kaip pjovimas nera? nors kalbejau apie galimybe vidini lazeriu isorini skalpeliu, bet pasiule viska skalpeliu. Tai vat nezinau.. laukiu tieisok patarimo.. pabusiu anonimas

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. is jei galit palikitkas nors skype, kas daresi tradicine hemorojaus operacija, butu labai idomu jau po operacijos pakalbeti, gal pasitarti.. pabuti kitaip tariant nasta..

   Panaikinti
  2. Laba diena, jei kažką siūlo tai klauskite kodėl konkrečiai siūlo būtent tą, o ne tą. Gydytojas turi paaiškinti Jums suprantamais žodžiais ir nepalikti nežinioje. Galų gale ar operuotis ar ne sprendimą turite priimti Jūs pats, o ne gydytojas.

   Panaikinti
 21. Suprantu, bet.. juk isorinis hemorojus yra cirkuliariai aplink isange ir vidinis 3 laipsnio.. taigi.. ner kur detis anksciau ar veliau teks.. operuotis.. Tik vat baisiausia pooperacinis periodas.. ir t.t Na zinau kad turiu nuspresti pats. Bet kartais norisi kazka isgirsti paguodziancio, kad but tikru ar verta ar nea..

  AtsakytiPanaikinti
 22. Sveiki, pastoviai po pasitustinimo niezti isange ir slapiuoja, iskyros gelsvos spalvos ir baisi ismatu smarve. Dare kolonoskopija, buvau pas proktologa bet nieko blogo nerado, tai gal kokia infekcija? patarkit.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Hm. Rašiau atsakymą jau prieš kelias savaites, bet jis dingo.
   Jeigu neramina, grįžkite ir vėl klauskite gydytojo, jis turi jums paaiškinti kodėl būtent nieko blogo nerado ir drauge su jumis aptarti ko galite tikėtis iš savo būklės, diagnostikos ir gydymo, kokie turi būti tolimesni jūsų paties veiksmai ieškant savo negalavimų priežastis ir gerinant gyvenimo kokybę.

   Panaikinti
  2. grįžti pas tą patį gydytoją, tai šokti ant to paties grėblio tik iškart abiem kojom.

   Panaikinti
 23. sveiki,manau turiu 4lygio hemaroju,pradejau kilnoti svorius,ir is po vienos treniruotes atrodo atsirado jis,guzelis isorej isanges,ir buna pastoviai jau 5-6dienas,neskauda,nekraujuoja,tustinuosi be skausmo,tik seip jauciasi diskomfortas.ar jau kreiptis i gydytoja,ar galima bandyti paciam kaskaip pasigydyti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tikrai reikėtų pasirodyti gydytojui, gali būti, kad netinkamai kilnojate svorius arba turite silpną dubens dugno diafragmą - ignoruodamas arba užsiimdamas savigydą galite rimtai susižaloti.

   Panaikinti
 24. Laba diena,norėjau pasidomėti.Nebuvau dar pas gydytojus (nes labai bijau). Anksčia su išmatomis būdavo viskas gerai ir kasdien tuštindavausi,o pastaruoju metu,mano išmatose buna kraujo ir labai retai kada galiu tuštintis.Dažniausiai būna,kad gleivės kažkokios būna,o ne išmatos,o kai išmatos būna tai su krauju.Tai gal žinote kas tai galėtų būti? Šiuo metu man tik 19m.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Deja, bet pasakyti vien tik iš komentaro negaliu. Įveikite baimę ir pasirodykite gydytojui - juk visuomet galėsite bet kada iš gydytojo kabineto išeiti, arba pasirinkti kitą gydytoją, kuris jums atrodys labiau priimtinas. Gydytojai puikiai supranta, kad tokios problemos yra labai asmeniškos, intymios ir kokį didelį emocinį stresą bei diskomfortą jos gali sukelti.

   Panaikinti
  2. Na suprantu tą,bet gal galite pasakyti į kuria puse čia labiau linksmata... ar į hemarojų ar ne ..

   Panaikinti
  3. Tikrai negaliu pasakyti tokio dalyko tik iš komentaro. Šiame įraše aš aprašiau tik vieną iš daugybės galimų išangės ir tiesiosios žarnos ligų.

   Panaikinti
 25. Ei pasidariau hemorojaus operacija turejau 4 laipsnio hemoroju. Dare hemoroidektomija. Ispjove ir vidini ir isorini hemoroju. Noriu visiems kas bijote pasakyti. Taip nemalonu, taip pirmas pasitustinimas baisus ir skausmingas. gyjau apie 3 savaites . Bet dabar viskas gerai jokio hemorojaus, liko maza skilute:) Tikrai nesinervinkite ir darykites operacija. Tiesa po nejautros negalejau slapintis tai teko kateteri viena karta statyti, bet niekis. sakau nera toks vilkas baisus koki ji piesia. 3-4 savaites reikia pasiimti atostogas ir jau galite laisvai kilnoti. Taigi rupinkities svaimi. Beje as cia rasiau pries tai, kai bijojau operacijos:) sekmes visiems.

  AtsakytiPanaikinti
 26. Sveiki gal zinot kokios kainos gydimo hemorojaus privaciai?

  AtsakytiPanaikinti
 27. Sveiki, turejau 4 laipsnio hemoroju, isoperavo sia vasara Kauno klinikose, labai dziaugiuos, kad tam ryzausi ir pagaliau visi nemalonumai liko praeity. Yra, kas Kaune privaciai sekmingai isgydo 1 ir 2 laipsniu hemoroidinius mazgus, tikrai siulau geriau nedelsti ir issigydyti juos anksciau nelaukiant 4 laispnio, nes si gali panaikinti tik operacija. Operacija buna greita, jau sekancia diena paleidzia is ligonines, taciau gijimo laikotarpis buna ilgas, pirma savaite ypac skausmingas. Pilnai uzgijo po 3.5 savaites, 2 savaite galejau atsisesti, vairuoti (bet trumpus atstumus!). Nuo skausmo siulau Dolmen vaistus gerti, ne taip dirgina skrandi ir yra greitesnio poveikio nei Ibuprofen,Ketanov ir kt. Reikia gerti daug skysciu, valgyti vaisiu,darzoviu,kad neduok diev uzkietetu! Kitiems padeda Mucofalk, minkstinantis ismatas, man asmeniskai nelabai padejo. Plauti zaizda su kaliopermanganato tirpalu po kiekv.'darbo' tualete, patepti tepalu,kuri paskiria gydytojas. 2-3 savaite,kai tinimas jau buna atsluges, galima tepti saltalankio aliejumi, jis greiciau gydo zaizdas! Na o kai jau bus uzgije - 4 savaite po operacijos busite kupini palaimos! ;) Jei iskiltu klausimu - drasiai klauskite, nebijokite! Geriau jau zinoti, nei nezinoti ir nezinant galvoti,ka daryti.. Iki! :)

  AtsakytiPanaikinti
 28. Paulė, mano giminaičiui reikalinga operacija, bet baiminamsi pooperacinio laikotarpio, nes dauguma pažįstamų kenčia nuo išmatų nelaikymo. Gal galite paaiškinti ar rauko funkcija nebeatsistato? Ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 29. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 30. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 31. Hemorojų operavo prieš 1 metus ir 8 mėn., Visą tą laiką jauciu graužima, skausma, diskomfortą. Kreipiausi pas kelis gydytojus. Jie teigia, kad operacija atlikta gerai. Tik vienas gydytojas pasakė, kad gali būti įtrauktas nervas. Ar gali taip būti ?

  AtsakytiPanaikinti
 32. Kažin ar dažna operacijos komplikacija būna išmatų nelaikymas?
  turiu ketvirti laipsnio hemorojų ir po poros savaičių einu tartis ar verta operuoti?

  AtsakytiPanaikinti
 33. Gal kas gali paaiškinti kuom skiriasi papiloma ir papila. Turiu jas 2 tiesiojoj....Ir dar, kokiu būdu geriausia jas šalinti? Vienas gydytojas minėjo, tik chirurgiškai...kažkaip koaguliuojant ar pan.? Gal kas susidūrėt?

  AtsakytiPanaikinti
 34. Labas, Enorca, kaip būsimosios medikės norėčiau paklausti, kokia jūsų nuomonė apie vaistus detralex, man juos rekomendavo viena pažįstama, tačiau norėčiau specialistės nuomonės?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki. Dauguma vaistų nėra savaim nei blogi, nei geri, o turi tik tinkamą ar netinkamą panaudojimą. Kadangi nežinau dėl ko juos ketinate vartoti ir nesu susipažinusi su jūsų sveikatos istorija, bei reakcijomis į prieš tai vartotus vaistus, tai nieko pasakyti ir negaliu. Siūlau pasitarti su savo šeimos ar gydančiuoju gydytoju. Pažįstama juos rekomendavo greičiausiai dėl to, jog jie jai padėjo ar atitiko jos lūkesčius.

   Panaikinti
 35. Sveiki,
  Kiek teoriskai dazniausiai trunka vieno isorinio hemaroidinio guzeliu, pamelusio gydymas? Gydytoja israsiusi zvakutes, detralex ir tepaliuka, bet po 5d. Jokio pokycio absoliuciai, na vartojimas pagal gyd. 10d. Skausmo, kraujo nera ir nebuvo, bet guzas labai jauciamas, nes nera buve tokio. Plius naudojant zvakutes atsirado toks silumos pojutis prie isanges. Zodziu gal galit trumpai pakomentuoti, nes labai neramina nors atceit sake gyd. KAD cia nieko baisaus, 1 laips. isorines hemorojus, vidiniu nera ir t.t. bet ar imanoma ji issigydyti pilnai ir nebejausti? Ar jau visam gyvenimui cia? Dekui uz ats. is anksto.

  AtsakytiPanaikinti
 36. Man irgi ta beda ramybes naduoda. Gal kas nors galetumet patarti nuo ko pradeti? Itariu, kad man mazdaug antra stadija. Skaiciau apie detralexa, kaip priemone, bandet kas nors. Kaip norisi rimto preaparato, nes maisto papildai visokie nelegalus tai nieko verti.

  AtsakytiPanaikinti
 37. Man irgi ta beda ramybes naduoda. Gal kas nors galetumet patarti nuo ko pradeti? Itariu, kad man mazdaug antra stadija. Skaiciau apie detralexa, kaip priemone, bandet kas nors. Kaip norisi rimto preaparato, nes maisto papildai visokie nelegalus tai nieko verti.

  AtsakytiPanaikinti
 38. aš manau, kad prostata bet kokiu atveju būtų ne pro šalį pasitikrint, net jei manoma, kad ji čia ne prie ko..

  AtsakytiPanaikinti
 39. Atvejis: 30m. vyras. Prieš 2 metus siūlė gydyti fragmentiškai atsirandančius hemorojaus paūmėjimus žiedo ligatūra. Tuo metu ligą apmalšino Detralex ir invazinio gydymo atsisakiau. Šiemet liga grįžo itin paūmėjusi - viduriai sukietėjo ir kiekvienas tuštinimasis buvo lydimas gausiu kraujavimu ir skausmu. Kartą išvis negalėjau pasituštinti. Psichologiškai jaučiausi labai depresyviai. Mitybos pokyčiai, didesnis vandens vartojimas nebepadėjo. Skubus vizitas pas gydytoją proktologą, kuris nustatė III-IV hemorojinių mazgų stadiją ir paskyrė operaciją po 10d. Kovo 12d. man buvo atlikta hemoroidektomija pagal Milligan-Morgan, taikant spinalinę nejautrą. Operacija truko apie 30min. Operuojamas lieka sąmoningas. 3-4val. po operacijos nejauti kūno žemiau jausmens. Dar porą valandų negali pasišlapinti, vėliau kai kurie gali, kitiems šlapimas nuleidžiamas per kateterį. Po pusės paros šlapinimasis normalizuojasi. Pirmą dieną susilaikoma nuo bet kokio maisto - mažai valgoma antrą parą, kiek daugiau 3-ią, o tuštinimasis rekomenduojamas 2-3 parą po operacijos. Pirmas tuštinimasis yra l.skausmingas ir dažnai neįmanomas be pagalbinių priemonių (klizmų ar išmatas skystinančių miltelių, žvakių ir pan.). Geriausia, jei bent 3-5 kartus tuštinsitės dar ligoninėje, kur po pasituštinimo Jums suleis nuskausminamųjų. Neskubėkite namo, nes įmanomi ir gausūs pooperaciniai pakraujavimai tuštinimosi metu. Niekam nelinkėčiau to patirti namuose, didžiulis psichologinis stresas. 3-4d. po operacijos pacientai paprastai išleidžiami namo. Gydymas - 2 sav. įstatomos žvakės ir geriama Detralex, išangė tvarstoma, palaikoma higiena. Būtinas griežtas mitybos racionas, skatinantis minkštą pasituštinimą (košės, sultiniai, vaisiai, virtas, o ne keptas maistas). Rekomenduojama daryti ramunėlių voneles arba kompresus. Padeda žaizdai greičiau gyti. Žaizda pirmas 10d. gan nemažai šlapiuoja, išskiria gleivių ir kraujo. Tuštinimasis pirmas 7-10d. skausmingas, lieka kraujo lašelių ant popieriaus. Dažnu atveju tenka naudoti išmatas skystinančias priemones (klizmas, miltelius ir pan). Apie 10d. po operacijos kraujo tuštinantis nebeliko, panašiai tada skausmai tuštinantis kiek nuslūgo ir galima nebevartoti nuskausminamųjų. Šiandien 12d. po operacijos. Nufotografavęs matau, kaip pašalintų mazgų vietoje lėtai formuojasi naujas audinys. 2.vizitas pas gydytoją numatytas 18d. po operacijos. Tikiuosi 3-4sav. po operacijos žaizda visiškai sugis ir apie problemą pamiršiu visam gyvenimui. Rekomendacijos: visą laiką maniau, kad gyvenu sveikai, teisingas gyvenimo būdas, nepasyvus, kraujas neužsistovi. Tačiau dabar žvelgdamas atgal turtinčiau savo racioną kitokiu maistu, gerčiau daugiau skysčių. Pusryčiams labai sveika valgyti košes, pietums - išgerti sultinio. Kuo didesnė maisto įvairovė. Mano atveju dėl nesubalansuotos mitybos išmatos ilgus metus būdavo gan kietos ir ko gero tai lėmė hemorojinių mazgų nuslinkimą žemyn, ko pasekoje vėliau išangės zona tampa itin jautri. Visiems kenčiantiems pooperacinius skausmus linkiu tvirtybės. Tinkamas psichologinis nusiteikimas po tokios operacijos yra labai svarbus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. 33 metų moteris. Šiandien po operacijos 8-ta diena. Operavo vidinius lazeriu, išorinius pjovė įprastai. Pirmos trys dienos buvo liuks, viskas prasidėjo, kai užkietėjo viduriai, žodžiu, bemiegė naktis ir ašaros. Toliau belekaip stengiausi išvengti kietėjimo, bet tuštinimasis vistiek siaubas baubas. Vienas iš trijų kartų būna toks, kad tenka voliotis, staugt ir gerti nuskausminamuosius. Nežinau ar pakartočiau. Galvojau gimdymas baisu, bet čia daug baisiau :)

   Panaikinti
 40. Gal galite parasyti daugiau apie jums daryta jums daryta operacija lazeriu? Kur daretes? Kokia kaina buvo? Kokia nejautra naudojo?

  AtsakytiPanaikinti
 41. Dariausi Baltijos amerikos klinikoje su pilna narkoze. Dalines nerekomendavo. Operacija kainavo 2700 Litu. Siaip, atseit po lazerines lengviau turetu buti, bet nei velnio man nelengviau, va tik kraujo praktiskai nebuvo. O siaip jau 10 dienu po operacijos, o man kaip skaudejo tustinantis taip skauda ir nepanasu, kad baigsis...jau esu gilioj neviltyje...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ir man 10 dienų po operacijos, ir man skauda tustinantis. Ir neduok dieve kai užeina nebūtų šalia wc.... Maža to dar vis valosi ten kažkas... Esu įkalinta namuose, aš dar nevairuoju, nes bijau sėsti..

   Panaikinti
 42. Sveiki
  Norejau paklausti kada Jums po operacijos iskrito siulai ? 5-a diena iskrito 2 siulai, po to vakar 1-as, ir va siandien ant tualet. pop. liko 2 siulai. Siandien savaite kaip operuota. Esu sunerimusi

  AtsakytiPanaikinti
 43. Sveiki,
  Man operavo lazeriu vidinius ir išorinius mazgus. Norint lengvai tuštintis - nusipirkit vaistinėse preparatų su ląsteliena. Man tik problema po operacijos (praėjo keturios dienos) atsirado išorėje kažkokių mazgelių. Ar buvo taip kam nors? Ar jie išnyks, ar čia jau operacijos komplikacija?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pas mane irgi yra.... Sakau buvo dideli keli, o dabar mažų daug. O vienas aplamai baltas beveik,bet neskauda. Nu įdomiai čia

   Panaikinti
 44. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 45. Laba diena, mazdaug savaite gal daugiau jaučiu niežėjimą išangėje, vis maniau gal kirminiukai (auginam šunį gal permeiliai bendraujam), tačiau atsirado jaučiamas tamsus guzelis gal 3mm dydžio suteikiantis nemalonu jausmą, kraujavimo ar kitokių hemarojaus simptomų nepastebėjau, tai norėjau paklasutia r pakaktu nuejus į vaistine kokiu vaistų paprašyt ar reikia kreiptis į daktra?

  AtsakytiPanaikinti
 46. Bijau, jog ir mane užklupo "liga nuo sėdėjimo", turbūt reikia nedelsti. Ačiū už straipsnį, pasijutau ne viena!

  AtsakytiPanaikinti
 47. Atvejis: 25 metų vyras. Užsiminėju jėgos sportu, (fitneso treneris) problema prasidejo prieš kokius 4 metus, pasirodė pirmas kraujavimas. Vėliau būklė tik sunkėjo. Nuėjus pas proktologą diagnozavo I o vėlia ir II laipsnio hemorijų, siulė operuotis, laukiau. po kelių metų (kaujavimas tai būdavo tai nustodavo) kietėdavo viduriai. Noriu akcentuoti. Dirbu treneriu, todėl specifiškai maitinuosi, .t.y. sveikiau nei eilinis pilietis. Taip pat sportuoju 4-5 kartus į savaitę. Priežastį įvardinti sunku, gyvenimo būdas tai pat aktyvus, nerūkau ir nevartoju alkoholio-visiškai. Tačiau kaip minėjau užsiimu jėgos sportu, gal tai išstumė hemorojų į IV laipsnio pozicija.
  Š.M. Lapkričio mėn. hemorojus buvo pašalintas chirurginiu būdu. po operacinis laikotarpis tikrai sunkus. 2-3 d negalejau tuštintis, valgyti normaliai, skausmai. 3-7 diena kraujavimas. kuris nesustoja iki siol. kraujuoja stipriai,buvau pas gydytoja, sake ale viskas tvrakoj, bet taip nesijaučiu. Skausmas tuštinantis apmažejo, svarbu kad nekietėtų viduriai. Tačiau kraujavimas liko, kraujuoja pasituštinus, ir net laša ant klozeto. Malonumas mažas.Aš sportininkas nesportuoti negaliu, todėl po truputi tik didinu krūvius, atissakydamas daugelio pratimu. Liga tikrai baisi- niekam nelinkečiau, gydymo periodas ilgas ir skausmingas. Vaistai, tokie patys kaip ir kolegu, detralex, tepaliukai doloproct ir nuskausminantys. Sekmės visiems. (P.S. jei kas būtu pasakęs kad taip bus, operavesis nebučiau. Antro karto tikrai nedaryčiau.

  AtsakytiPanaikinti
 48. Juste, patarkit, ar normalu po hemarojaus operacijos padažnėjęs tuštinimasis? Operacija lazeriniu būdu, praėjo dvi savaitės, beveik nebeskauda ir kraujo nėra, tačiau tuštinuosi 3-6 kartus per dieną košės pavidalo išmatomis. Panaši konsistencija būdavo ir prieš operaciją, tik nebūdavo taip dažnai. Ar tai normalu ir tiesiog reikia laiko? negaliu nuo tualeto nutolti :(

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nors gal ne visada košės, dažniau 5to arba 4to tipo pagal http://www.ieskantysmenulio.lt/kunas/straipsniai/apie-tai-apie-ka-darome-kas-diena-bet-retai-kada-aptarinejame/

   Panaikinti
  2. Laba diena,
   Kur operavotės? Kokia kaina?

   Panaikinti
 49. Sveiki, vakar vakare pradejo labai skaudeti hemaroju siaubingai persti ir skauda. Ta liga turiu jau 20 metu nuo gimdymo, budavo,kad paskaudedavo bet isgerus vaistu praeidavo.Pagal tai kas pavaizduota paveiksleli tai pas mane jis 4 laipsnio. Siuo metu esu Danijoj ir nezinau ar man suteiks pagalba jei kreipsiuosi i medikus, ar geriau kaip cia daugelis raso nusipirkti zvakuciu, negaliu nei sedet,nei stovet ir dar naktis bemiege. Gal patarsit ka daryti?? Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 50. Sveiki, vakar vakare pradejo labai skaudeti hemaroju siaubingai persti ir skauda. Ta liga turiu jau 20 metu nuo gimdymo, budavo,kad paskaudedavo bet isgerus vaistu praeidavo.Pagal tai kas pavaizduota paveiksleli tai pas mane jis 4 laipsnio. Siuo metu esu Danijoj ir nezinau ar man suteiks pagalba jei kreipsiuosi i medikus, ar geriau kaip cia daugelis raso nusipirkti zvakuciu, negaliu nei sedet,nei stovet ir dar naktis bemiege. Gal patarsit ka daryti?? Aciu

  AtsakytiPanaikinti
 51. Sveiki Enorca .
  Šaunuole gera ateitis jus laukia.
  Aš40m.Kaune .Andrius Ivanauskas Gyd. Atliko.Prieš 2metus dare kolonoskopija tiesios žarnos nustate degnoze ,varices haemorhoidales interni (Papiloma regio).Daktras parašė vaistu žvakučiu.Apie operacija net nesiule kaip paklausiau,tik atsake galima registruokites.Nes turejau nusiskundimu,del pakraujavimo demiu ir perštėjimo,del viduriu užkietejimo neturejau problemu, manau netaisiklinga mityba ir turejau problemu.Padariau dydelia klaida numojes ranka neatlikau laiku sprendimo.Aš pasijaučiau 2016m blogai pradejo kraujoti stiprei pokiekvieno tualete apsilankimo.Suomijoj apsilankiau pas daktara uždejo žieda ant ( papilomos),vasario menesi nusprendžiau operacijos butu,kad pašalintu.Po operacijos ta pacia diena valgiau savijauta gera.Naktis tesiok košmaras pradejo skaudeti graužimas kraštis išanges ertmej tik vaistu pagalba nurimsta skausmas.Jau savaite kaip namuose,jauciuosi blogai naktimis skausmas po kiekvieno apsilankimo tuolete išange griaužia negaliu net suprasti delko skausmas iki drebejimo.Išmatos minkštos.Laukiu kol apbgis žaisda.Ir pasirodysiu daktarui.Užjaučiu kas turi tokia problema.

  AtsakytiPanaikinti
 52. Sveiki Enorca .
  Šaunuole gera ateitis jus laukia.
  Aš40m.Kaune .Andrius Ivanauskas Gyd. Atliko.Prieš 2metus dare kolonoskopija tiesios žarnos nustate degnoze ,varices haemorhoidales interni (Papiloma regio).Daktras parašė vaistu žvakučiu.Apie operacija net nesiule kaip paklausiau,tik atsake galima registruokites.Nes turejau nusiskundimu,del pakraujavimo demiu ir perštėjimo,del viduriu užkietejimo neturejau problemu, manau netaisiklinga mityba ir turejau problemu.Padariau dydelia klaida numojes ranka neatlikau laiku sprendimo.Aš pasijaučiau 2016m blogai pradejo kraujoti stiprei pokiekvieno tualete apsilankimo.Suomijoj apsilankiau pas daktara uždejo žieda ant ( papilomos),vasario menesi nusprendžiau operacijos butu,kad pašalintu.Po operacijos ta pacia diena valgiau savijauta gera.Naktis tesiok košmaras pradejo skaudeti graužimas kraštis išanges ertmej tik vaistu pagalba nurimsta skausmas.Jau savaite kaip namuose,jauciuosi blogai naktimis skausmas po kiekvieno apsilankimo tuolete išange griaužia negaliu net suprasti delko skausmas iki drebejimo.Išmatos minkštos.Laukiu kol apbgis žaisda.Ir pasirodysiu daktarui.Užjaučiu kas turi tokia problema.

  AtsakytiPanaikinti
 53. 2016.02.17.d klinikose KAUNE išoperavo hemarojų penkta diena skausmai šiek tiek apmažėjo ibumetino pagalba tuštinantis gali išprotėti ir baisūs skausmai po to skausmo metu neymanoma šlapintis laša po lašelį ką daryti?

  AtsakytiPanaikinti
 54. Dešimta diena po operacijos, truputį atsirado noras gyventi. Jau trečia diena, kaip tuštinantis ne taip siaubingai peršti. Valgau labai mažai kenčiu alkį geriu daug vandens.Švara, stengiuosi nesistangrinti, lidoposterin nuo skausmo. Kadangi buvo įplėša išmokau tuštintis atsistojus ir suspaudžiu užpakalio viršutinę dalį. Prieš operaciją mažiau skaudėdavo. Tokios nežmoniškos baimės tuštinimuisi neteko jausti. Visada buvo palaidi viduriai. Prakeikiau save ir visas aplinkybes, privertusias sutikti operacijai. Jei ne įplėša man hemorojus netrukdė gyventi daug metų. Apsiplovimas po tuštinimosi, daug skysčių, šiltas maistas.Kadangi neskaudėjo, tad niekur nesikreipiau, nesidomėjau.

  AtsakytiPanaikinti
 55. Dirbu sėdimą darbą, ir kartais jaučiu nemalonų jausmą, lyg perštėjimą...Ar tai gali būti vienas iš simptomų? Žiauriai nenoriu, kad paūmėtų šita liga. Žiūrėjau internete yra įvairių žvakučių šitas tepalas gal padėtų? Nežinau ką daryti...?!

  AtsakytiPanaikinti
 56. jau 3 metai isanges perstejimas.yra geriami vaistai nuo hemorojaus,ir tepalai,zvakutes,kaip zinoti kurie butu tinkamiausi.noreciau kad jus parekomenduotumet tinkamiausia vaista.dekui isanksto

  AtsakytiPanaikinti
 57. jau 3 metai isanges perstejimas.yra geriami vaistai nuo hemorojaus,ir tepalai,zvakutes,kaip zinoti kurie butu tinkamiausi.noreciau kad jus parekomenduotumet tinkamiausia vaista.dekui isanksto

  AtsakytiPanaikinti
 58. Jau 5 dienos po hemo operacijos,savijauta ziauri, kamuoja stiprus spazmai, tustinuosi po kelis kartus per diena,geriausiai jauciuosi guledama,l.mazai valgau.kazin ar ilgai taip siaubingai ir skausmingai bus? Gal metas kreiptis pas gydytoja?

  AtsakytiPanaikinti
 59. Sveiki, ruošiuosi šiai operacijai, norėčiau sužinoti kada po jos galima sėstis ir kada vairuoti automobilį? Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Birute, o prieš operuojantis, ar jau teko išbandyti šiuos https://www.vaistine.lt/Gydymas_ir_profilaktika/Virskinimas/Nuo_hemorojaus/CatalogStore.aspx?CatID=PL_1081 vaistus nuo hemorojaus? Galbūt pavyktų išgyti ir be operacijos, nes savijauta po to tikrai nekokia...

   Panaikinti


 60. Aš esu Elena Andrejus iš Rumunijos. Aš taip džiaugiuosi, kad mano suskaidyta santuoka buvo atkurta po to, kai mano vyras paliko mane ir vaikus kitai moteriai 2 metus. Aš bandžiau būti stiprus tik vaikams, bet negalėjau kontroliuoti skausmų, kurie kankina mano širdį. Man buvo tikrai skauda ir supainioti. Man reikėjo pagalbos, todėl nusprendžiau ieškoti internete ir susipažinome su svetaine, kurioje pasiūlėme, kad dr. Azim-Hassan galėtų padėti sugrįžti pas mus. Aš jaučiau, kad turėčiau jam pabandyti, ir aš kreipėsi į jį. Jis man pasakė, ką daryti, ir aš padariau tai, ko jis reikalavo, tada jis man parodė meilės rašybą. Mano nuostabai, per artimiausias 2 dienas turėjau telefono skambutį ir tai buvo mano vyras, ir jis man pasakė, kad jis manęs ir vaikai praleido. Jis grįžo namo su daugybe meilės, džiaugsmo, jis atsiprašė manęs ir susitaikė su juo. Nuo to laiko mūsų santuoka buvo stipri ir nuostabesnė nei anksčiau.
  Aš tikrai vertinu dr. Azimą-Hassaną už jo stebuklingą darbą. Jei jums reikia savo buvęs mylimasis atgal, nedvejodami kreipkitės į jį el. Paštu:
  Azimsacredshul@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Noriu neribotai padėkoti šiam Didžiajam vyrui, vadinamam dr. ODION, šiandien esu laiminga, nes mano vyras dabar grįžo su meile. Mano vyras paliko mane dėl kitos moters, vien todėl, kad šiek tiek nesusipratome. jis paliko mane ir pažadėjo, kad niekada nebegrįš pas mane. Aš verkiu visą dieną ieškodamas sprendimo, kuris padėtų man jį sugrąžinti. Tada pamačiau, kad „Instagram“ dalijasi liudijimu, kurį pateikė ANGELA DAVIS. išsiunčiu jam el. laišką ir pasakoju savo problemas, kurias turiu su vyru, ir jis žada per 3 dienas grąžinti jį namo. iš tikrųjų jis yra nuostabus, jis padeda man susigrąžinti vyrą per 3 dienas, kurias jis žada, o mano vyras grįžta pas mane ir žada mylėti mane amžinai ir maldauti manęs dėl skausmo, kurį jis man sukėlė. Aš amžinai būsiu dėkingas jums, dr. ODION, ir nesustosiu skelbti jūsų vardo internete, kad žmonės pamatytų, koks esate tikras. Aš taip pat noriu pasakyti visiems čia, kad visada būsiu dėkingas šiam vyrui DR ODION už viską, ką jis padarė man. Mano vyras grįžo su meile, rūpestingumu, tiesa ir jis žada mylėti mane amžinai, aš pažadėjau kad visi, kuriuos pažįstu, niekada neturės problemų dėl santykių, susisiekite su juo el. paštu; (drodion60@yandex.com) arba taip pat galite „whats-app“ jį +2349060503921.

   Panaikinti
  2. Noriu neribotai padėkoti šiam Didžiajam vyrui, vadinamam dr. ODION, šiandien esu laiminga, nes mano vyras dabar grįžo su meile. Mano vyras paliko mane dėl kitos moters, vien todėl, kad šiek tiek nesusipratome. jis paliko mane ir pažadėjo, kad niekada nebegrįš pas mane. Aš verkiu visą dieną ieškodamas sprendimo, kuris padėtų man jį sugrąžinti. Tada pamačiau, kad „Instagram“ dalijasi liudijimu, kurį pateikė ANGELA DAVIS. išsiunčiu jam el. laišką ir pasakoju savo problemas, kurias turiu su vyru, ir jis žada per 3 dienas grąžinti jį namo. iš tikrųjų jis yra nuostabus, jis padeda man susigrąžinti vyrą per 3 dienas, kurias jis žada, o mano vyras grįžta pas mane ir žada mylėti mane amžinai ir maldauti manęs dėl skausmo, kurį jis man sukėlė. Aš amžinai būsiu dėkingas jums, dr. ODION, ir nesustosiu skelbti jūsų vardo internete, kad žmonės pamatytų, koks esate tikras. Aš taip pat noriu pasakyti visiems čia, kad visada būsiu dėkingas šiam vyrui DR ODION už viską, ką jis padarė man. Mano vyras grįžo su meile, rūpestingumu, tiesa ir jis žada mylėti mane amžinai, aš pažadėjau kad visi, kuriuos pažįstu, niekada neturės problemų dėl santykių, susisiekite su juo el. paštu; (drodion60@yandex.com) arba taip pat galite „whats-app“ jį +2349060503921.

   Panaikinti
 61. Po dr. Ilekhojie sugrąžino buvusį vyrą, kuris mane paliko, vėl jaučiuosi toks palaimintas savo santuokoje. Am Chloe Munier pagal pavadinimą iš Prancūzijos. Mano vyras paliko mane pas kitą moterį ir be jo kentė skausmus ir kančias. Taigi, aš visur ieškojau pagalbos, bet niekas nepasisekė, kol turėjau galvoje dr. Ilekhojie, su kuriuo susisiekiau internetu. Aš jam paaiškinau savo situaciją ir jis pažadėjo, kad mano vyras grįš pas mane per 24–48 valandas, kol mano širdis vis dar plaka už jį. Aš tikėjau juo ir jis man pasakė burtą, o mano vyras paskambino man tiksliai, kaip jis sakė. Jis maldavo ir sakė, kad man reikia manęs, ir mes vėl gyvename laimingai. Visi ten dirbantys, kuriems reikia pagalbos, turėtų su juo susisiekti ... El. Paštas: gethelp05@gmail.com arba skambinkite +2348147400259

  AtsakytiPanaikinti
 62. Tai yra nuostabiausias dalykas, kokį aš kada nors patyriau. 2019 m. Birželio 17 d. Apsilankiau internete, viename forume, ir pamačiau nuostabius liudijimus apie gerus Dr Ilekhojie darbus. Aš esu iš JAV. Niekada netikėjau tuo, nes anksčiau apie tokį stebuklą nieko negirdėjau. Joks organas nebūtų galėjęs manęs tuo įtikinti, kol dr. Ilekhojie nepadarė man nepaprasto darbo, kuris atkūrė mano 4 metų santuoką, per 48 valandas susigrąžindamas išsiskyrusią žmoną, kaip skaičiau internete. Aš buvau tikrai sukrėstas, kai mano žmona grįžo namo prašydama atleidimo, kad priimtų ją atgal. Man tikrai trūksta žodžių, kad parodyčiau savo dėkingumą dr. Ilekhojie. Nes jis yra Dievas, kurį man ir visai mano šeimai atsiuntė dieviškas santuokos atkūrimas. Ar jums bet kokia pagalba reikalinga? Nedvejodami susisiekite su juo dabar. Jis taip pat specializuojasi toliau;

  Skyrybų susitaikymas
  Santuokos susitaikymas
  Verslo augimas
  Paaukštinimas jūsų darbo vietoje / biure
  Bankų paskolų suteikimas
  Gydo ligas, tokias kaip; Vėžys, hivas, AIDS, zikos virusas E.T.C.
  Grąžinkite savo EX / meilužį
  Grąžinkite savo žmoną / vyrą
  Grąžinti savo vaikiną / merginą

  Paštas: gethelp05@gmail.com

  Ląstelės numeris: +2348147400259

  AtsakytiPanaikinti
 63. Sudužusi širdis nėra žinomas džiaugsmo dalykas. Žmona išsiskyrė po to, kai sugavo mane apgaudinėjant ją su savo buvusiuoju meilužiu. Buvo tiek gėda, tiek jaučiausi nusivylusi savimi. Aš negalėjau to nepaisyti, kad nebeturiu gyvenimo partnerio, todėl nusprendžiau pabandyti susigrąžinti savo žmoną su viskuo, ką galėčiau padaryti, bet niekas nepavyko. Iki tol, kol buvau nukreiptas į gydytoją Ilekhojie, kuris padarė tai, kas, mano manymu, buvo neįmanoma, sugrąžindamas žmoną per 48 valandas po to, kai užmezgiau ryšį su juo. Galiu drąsiai ir džiaugsmingai pasakyti, kad mano santuoka veikia tik gražiai ir gražiau nei anksčiau, ir aš labai laiminga, kad užmezgiau ryšį su gydytoju Ilekhojie, nes jis tikrai yra genijus. Ačiū ir Gegužės Albertui, kad užmezgė ryšius su gydytoju Ilekhojie. Jei turite kokių problemų, nepaisant to, kokia ji didelė, dr. Ilekhojie išspręs ją jums. Pašto adresas: gethelp05@gmail.com Skambinkite / „Whatsapp“ +2348147400259, jei norite skubiai reaguoti.

  AtsakytiPanaikinti
 64. Aš pergyvenau santykių sagą su savo vyru 2 metus, nes jis mane apgaudinėja, o ši moteris su manimi apgaudinėjasi linkusi sulaužyti mano namus ir mes netgi buvome linkę į santuokos nutraukimą ir jis nusprendė palikti mane ši kita moteris, kurią biure biure papasakojau apie skyrybas antradienį, ji rekomendavo mane gydytojui Ilekhojie, kuris išgelbėjo mano santuoką ir sugrąžino mano vyrą pas mane. Jis vakar atsiklaupė ir atsiprašė už viską ir prisiekė niekada nepalikti ir neapgaudinėti. Aš vėl ir vėl esu tokia laiminga, kad mano šeima grįžo ir mano vaikai laimingi, bet kurie, turintys panašių santykių problemų, turėtų susisiekti su juo el. paštu gethelp05@gmail.com arba paskambinti +2348147400259. Aš esu laiminga, kad mano šeima grįžo ir noriu, kad kiekviena pora suprastų tai skyrybos niekada nėra atsakymas

  AtsakytiPanaikinti
 65. Šiandien labai džiaugiuosi savo šeima. Vyras paliko mane gerus 3 metus ir aš jį labai myliu, nuo to laiko ieškojau būdo, kaip jį susigrąžinti. Išbandžiau daugybę variantų, tačiau jis negrįžo, kol nesutikau draugo, kuris mane nuginklavo prie dr. Ilekhojie burtų žinovo, kuris padėjo man sugrąžinti mano vyrą po 48 valandų susisiekimo su juo. Aš ir mano vyras šiandien laimingai gyvename kartu. Tas vyras yra puikus, galite susisiekti su juo el. Paštu info@gethelps.online ir gethelp05@gmail.com. Dabar aš patarsiu rimtams, susidūrusiems su tokia problema, susisiekti su juo dabar greitas sprendimas be streso .. Jis visada yra ten, kur jums jo reikia, dabar aš jį vadinu savo tėvu.
  susisiekite su juo „WhatsApp“ dr. Ilekhojie telefonu +2348147400259 arba el. paštu info@gethelps.online ir gethelp05@gmail.com Svetainė: https://gethelps.online

  AtsakytiPanaikinti
 66. MANO ISTORIJA Čia yra tikra ir tikra. Aš esu čia, kad paliudyčiau apie Didžiąją Motiną, kuri atvedė pas mane vyrą, kai jis išsiskyrė su manimi dėl kitos moters, kurią jis sutiko jo darbo vietoje. Aš bandžiau gauti pagalbos iš daugelio vietų ir šaltinių, kad sugrąžinčiau savo vyrą, tačiau niekas neveikė, bet kai susisiekiau su gydytoju Ilekhojie, jis vėl privertė nusišypsoti, sugrąžindamas mane savo vyrui su savo ypatingomis galiomis .. Jei susiduriate su problemomis savo santuoką, santykius ir turite kokių nors panašių problemų, susisiekite su šiuo puikiu vyru dabar. Jis tavęs nenuvils. Čia yra jo el. Paštas: info@gethelps.online ir gethelp05@gmail.com „WhatsApp“ +2348147400259
  svetainė: https://gethelps.online

  AtsakytiPanaikinti
 67. MANO ISTORIJA Čia yra tikra ir tikra. Aš esu čia, kad paliudyčiau apie Didžiąją Motiną, kuri atvedė pas mane vyrą, kai jis išsiskyrė su manimi dėl kitos moters, kurią jis sutiko jo darbo vietoje. Aš bandžiau gauti pagalbos iš daugelio vietų ir šaltinių, kad sugrąžinčiau savo vyrą, tačiau niekas neveikė, bet kai susisiekiau su gydytoju Ilekhojie, jis vėl privertė nusišypsoti, sugrąžindamas mane savo vyrui su savo ypatingomis galiomis .. Jei susiduriate su problemomis savo santuoką, santykius ir turite kokių nors panašių problemų, susisiekite su šiuo puikiu vyru dabar. Jis tavęs nenuvils. Čia yra jo el. Paštas: info@gethelps.online ir gethelp05@gmail.com „WhatsApp“ +2348147400259
  svetainė: https://gethelps.online

  AtsakytiPanaikinti
 68. Aš tik noriu, kad visas pasaulis žinotų apie šį burtų tatuiruotę, su kuria susipažinau prieš kurį laiką, negaliu pasakyti visko, ką jis padarė dėl manęs. mano vyras paliko mane prieš 3 metus su vaikais naršydamas internete, kai internete sutikau šio nuostabaus vyro parodymus, nusprendžiau išbandyti ir mano vyras grįžta dabar ir mes vėl esame laimingi, negaliu pateikti visko, kas man padėjo raštu, viskas, ką galiu pasakyti, labai ačiū, esu labai laiminga ir jis mane patikino, kad daro daug magijos, įskaitant

  Meilės burtai
  Galios burtai
  Sėkmės burtas
  Nėštumo likimas
  Santuokos burtai
  burtai dėl gerai apmokamo darbo
  Apsaugos burtai
  burtažodis laimėti teismo bylą
  sėkmės rašybos ir kt.

  jei jums reikia rašytojo pagalbos dr. Ajayi, susisiekite su juo šiuo el. pašto adresu (drajayi1990@gmail.com) arba pridėkite jį whatsapp +2347084887094 ir aptarkite su juo savo problemą. Jis yra geras žmogus ir aš visada jam būsiu dėkingas.

  AtsakytiPanaikinti
 69. „DR ODION“ - GERIAUSIAS RAŠYKLOS LYGININKAS, TURINČIAS ATGRĄŽINUSIUS MŪSŲ RYŠIUS, IR DIDŽIAI REKOMENDUOJU „DR ODION“ VISIEMS, KAM REIKIA PAGALBOS!

  Mano vyras paliko mane kitai moteriai prieš 3 mėnesius ir nuo tada mano gyvenimą užpildė skausmai, liūdesys ir širdies plyšimas, nes jis buvo mano pirmoji meilė, su kuria praleidau visą gyvenimą. Mano draugas man pasakė, kad matė keletą burtų, vadinamų DR ODION, liudijimų, kad per kelias dienas jis gali sugrąžinti meilužį, aš juokiuosi iš jo ir pasakiau, kad man neįdomu, bet dėl ​​meilės, kurią man draugė man padarė, ji mano vardu konsultavosi su didžiuoju burtų šaukliu ir didžiausia mano nuostabai, kad po 2 dienų mano vyras paskambino man pirmą kartą po trijų mėnesių, kad jo manęs trūksta ir kad jam labai gaila visko, ką jis man padarė. Jis grįžo pas mane ir dabar mes esame laimingi kartu. Aš vis dar negaliu tuo patikėti, nes tai labai neįtikėtina. Ačiū, DR ODION, kad parsivežėte savo meilužį, taip pat mano mielą draugą, kuris užtarė mano vardu. Visiems, kuriems gali prireikti šio puikaus rašybos rato pagalbos, nurodykite el. Pašto adresą: (drodion60@yandex.com). paskambinkite jam arba pridėkite „Whats-app“: +2349060503921

  AtsakytiPanaikinti