Puslapiai

2016 m. gegužės 19 d., ketvirtadienis

Stovėsenos stabilumo tyrimas

Šiandienos nuotykis buvo su posturografu. Čia toks daiktas ant kurio pastato ir liepia stovėti tai atsimerkus, tai užsimerkus, tai pasukus galvą į vieną pusę, tai viršun, tai apačion. Na ir daugiau visokių užsiėmimų ant jo gali būti, bet esmė tame, kad aparatas analizuoja svorio centro pasiskirstymą ir galų gale pateikia išvadas stabiliai stovi ar nestabiliai ir kas labiausiai tą nestabilumą lemia. Vat pasiskųsit gydytojui, kad sukasi galva ar mėto ant šonus tai dar nuvarys ir ant tokio.
Mano stovėsena yra 100% nestabili. Maždaug nuo 0 iki 30% norma nesportininkams. Tada kažkur iki 60% tokia prieblandos zona, o jeigu daugiau, tai reikia reabilitacijos ir visokių prisilaikymų. Galima ir specialiai apgauti aparatą, suiimituoti, kad nestabiliai stovi, bet reikia žinoti kaip apsimetinėti, paeeksperimentuoti su tokiu iš anksto.

Aparatas netgi teisingai išanalizavo kokios ortopedinės problemos lemia tą mano nestabilumą, tai wawowywa kokys medicininis žaislas.

Mano atveju būtų galima atlikti specifinę reabilitaciją.
Ką aš tingiu. Būčiau pulmonolgas, tai būčiau toks rūkantis ir laisvalaikiu užsiimantis akmeninių antkapių gamyba be jokių apsaugos priemonių. Laimė man nusimato būti šeimos gydytoju su lazdele. Būtinai reikės reikės turi ir teleskopinę rankytę-žnyplutes, su kuria bus galima pakelti ant žemės nukritusius popierius arba kibinti sesutę.

Dar šiandien pučiau šiltą ir šaltą orą pacientams į ausis video nistagmometrijos tikslais - čia dar vienas užsiėmimas, kuris dažnai nutinka tikslinant galvos sukimosi ir svaigimo priežastis. Šito savo kailiu išmėginti nenorėjau, o iš kitų rezidentų supratau, kad niekam tas tyrimas per daug nepatinka, nes visi jaučiasi, tarsi skriaustų pacientą.


Nuotraukoje mažasis einis - toks paukštelis, kuris Europoje gyvena gerokai į pietus nuo Lietuvos. Užtat lotyniškai jis vadinasi Tetrax tetrax. Tetrax buvo užrašyta ant aparato, kurį šiandien mindžiau, čia tetra ataksiometrinės posturografijos sutrumpinimas. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą