Puslapiai

2016 m. gegužės 8 d., sekmadienis

Iš naujo atradau Instagramą

Kaip giriasi pavadinimas iš naujo atradau Instagram'ą. Tą padariau įsigijusi naują telefoną, kuriame jau buvo suinstaliuota eniolika visokiausių socialinių tinklų aplikacijų.

Aš įkėliau kelias savo siuvinėjimo kryželiu nuotraukas ir atradau, kad ten dargi yra ir stebėtinai gausi siuvinėtojų bendruomenė. Pravarvinusi akis kelias savaites ją suskirsčiau į 3 didelius pogrupius. Iliustracijos su pogrupiais nesusijusios.1) Siuvinėtojai iš Rusijos. 
Išskirtinis bruožas - absurdiškai gražūs ir lygūs kryželiai. Nu tiesiog absurdiškai. Neįtikėtiau nuostabenis nebent tik kokių prancūzų, bet tų Instagrame mažai. Tikriausiai nėra taip, kad gyvenimas tose šalyse kažkokiu tai stebuklingu būdu įdiegtų nepriekaištingo siuvinėjimo super galių, tačiau tikriausiai kultūriškai yra priimtina girtis tik tokiais rankdarbiais, kurie, na, yra pagirtini savo atlikimo technika. Taip pat yra absoliutus schemos (siuvinėjimo piešinio) nuvertinimas, t.y. jeigu norite parsipiratinti schemų, tai rusiški puslapiai pats tas, iki tokio lygio, kad instagrame, jei patiko paveiksliukas, galite parašyti ir paklausi ar gali pasidalinti schema. Dargi, jeigu, pvz.: nusipirko schemą, tai tiesiog privalo nuskanuoti, ir dar, jei schemoje nenurodyti kokios nors krūtos siūlų firmos (ale DMC) spalvų kodai, tai tiesiog privaloma išversti į tokius. Kitaip nemandagu.
Jeigu siuvinėjate ir norite toje dalyje būti krūtas, tai reikia:
a) kas be ko siuvinėti kaip robokopas
b) siuvinėti diiiiiiiiidelius darbus. Mažą bet kas gali išsiuvinėti. Didelį - ne. Tobula, jei jame yra šimtas gazilionų skirtingų spalvų. Idealiu atveju ant juodos medžiagos. 

(skoningas XXI amžiaus siuvinėjimo pavyzdys. Autorius nežinomas)


2) Siuvinėtojai iš JAV.
Jų labai daug, manau, kad kitose šalyse populiaresni kitokie būdai dalintis kūryba. Išskirtinis bruožas - šlovinama sava kūryba. Jeigu siuvinėjate pagal iš anksto kažkieno sukurtą schemą ir darbu giriatės, tai tipo tas pats, kas girtis, kad išmokote spalvinti neužeidami už linijos. Nesvarbu kokį absoliutų šūduką, bet jei patys sukūrėte, tai wow. Impressive. Awesome. Amazing. Love. Like. Forward ir t.t ir panašiai. Jeigu kūryba tokia menka, kad išeina išsiuvinėti nebent klecką arba pasinaudoti schemų darymo programa, tai galima siuvinėti savo promočiutės sukurtus paveiksėlius. Bet būtinai savo. Kitaip nehipsteriška ir ne lygis. Kas man patinka, tai kad visiškai nėra jokio medžiagų garbinimo - turbūt vieninteliai instagramiečiai siuvinėtojai, kurie siuvinėja pagal principą "ai, panaši spalva". Tokia materialistinė šalis, o štai koks netikėtumas.

(Pragare yra vieta, kur reikia nuo ryto iki vakaro siuvinėti tokius paveikslėlius)


3) Siuvinėtojai iš Skandinavijos.
Išskyriau į atskirą grupę, nes NU BOŽA KAIP GALIMA TAIP BAISIAI SIUVINĖTI? Ta prasme, žiūri ir atrodo, kad siuvinėjo koks nors girtas vienakojis katinas. Nu kaip jau baisiai pats besiuvinėtum, ten pasižiūri ir jautiesi dėl savo įgūdžių žymiai geriau. Praktiškai visi darbai yra labai mažos apimties, taip pat ne tik pagal gatavas schemas, bet dar dažniau siuvinėjamas jau iš anksto ant medžiagos nupieštas paveikslėlis. Nu čia maždaug kaip tie du maži ratukai pridedami prie vaikiškų dviratukų.
Kame krūtumas? Laiko turėjime. Svarbu ką nors pakomentuoti, kad va, skyrei šiek tiek laiko sau, atsipalaidavai, prie progos kavos išgėrei. Jeigu ten bandysi girtis kokiu grandioziniu drabu, tai sukelsi įtarimų, kad gal tau koks obsesinis sindromas ar tu bedarbis ir bedraugis, o girtis sava kūryba galima tik jeigu laikai save meninyku, antraip tau tiesiog identiteto krizė.


Tai va tokie įspūdžiai iš Instagramiaus. Vėliau gal bus daugiau ir plačiau. Dabar galite mane nuginčyti ar sutikti su mano puikiais pastebėjimais. 


1 komentaras:

  1. Man labai patinka Tavo rašymo stilius. Surandi tokių epitetų, kad man belieka tik riestis ir kūkčioti nuo spazmiško juoko priepuolio.

    AtsakytiPanaikinti