Puslapiai

2016 m. spalio 27 d., ketvirtadienis

Jaunatviai spuogai ir ilgas gyvenimas


Ar jus kamavo jaunatviniai spuogai?
Šiame tyrime ištyrė 1200 asmenų baltuosius kraujo kūnelius ir rado, kad tie, kurie sirgo acne vėliau gyvenime turėjo leukocituose santykinai ilgesnes talomeras. Talomera yra toks pypsiukas chromosomos gale, kuris kaip koks mašinos bamberis kenčia ląstelei dalinantis - kuo jis ilgesnis, tuo ląstelė daugiau kartų gali pasidalinti su maža rizika netekti tų chromosomų galų, t.y. laikoma jaunesne.
Šiaip dermatologai jau gazilionas metų, kaip yra pastebėję, jog spuogais sirgusių asmenų oda sensta lėčiau - vėliau atsiranda raukšlės, dėmės, mažesnės visokių vėžių rizikos, bet tą bandė aiškinti per tai, jog oda gamina daugiau riebalų, na o tuos riebalus bakterijos valgo, dauginasi, sukelia uždegimą. Maždaug, jei visi tepliosis riebalais, tai jų oda lėčiau sens. Bet panašu, kad tie riebalai daugiau šalutinis dalykas, nes sergančių acne skiriasi tam tikrų genų, saugančių nuo onkologinių susirgimų (bei senėjimo) variantai ir jų pasireiškimas. Ir panašu, kad ne tik oda lėčiau sensta.

Išvados - jei jau genetiškai lemta turėti acne, tai galima bent jau pasiguosti, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą (y). 


3 komentarai:

 1. Aš labai ilgai ir nuobodžiai kovojau su akne... Įvairūs vaistai, tepalai ir procedūros nedavė jokios naudos. Visa laimė atradau lazerinę dermatologiją.
  https://www.sapiegosklinika.lt/lt/lazerine-medicina/spuogu-acnes-gydymas-lazeriu

  AtsakytiPanaikinti
 2. Tikrai taip. Lazerinė dermatologija yra viena efektyviausių priemonių gydant odą!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Tikrai tai yra labai aktuali problema 21 amžiuje. Pati esu susidūrusi su tuo net kai atlieku elektroepiliaciją Kaune ar kitame mieste veido zonoje, aknė ypač išryškėja.

  AtsakytiPanaikinti