Puslapiai

2014 m. sausio 14 d., antradienis

Popierinė širdis


Bandau iš popieriaus suklijuoti žmogaus vidaus organų modelį :) 

Nusprendžiau darbą pradėti nuo širdies.

Pirmiausiai susipirkau ko man reikėjo. Iš dailininkų prekių:

  • 2 lapų raudono popieriaus - 160 mg/m^2 "Canson" firmos red poppy (tai tipo aguonų raudonumo) spalvos. Abu lapai kainavo 1,6 Lt. 
  • 2 lapų kalkinio popieriaus, perkelti iškarpoms. Per abu 0,6 Lt. Plius dar pačių iškarpų atsispausdinimas 0,45 Lt, nes namie neturiu printerio (jei turite ar spausdykloje galite atsispausdinti ant storesnio, tai sutaupysite daug laiko :) )
  • metalinė liniuotė ir  pieštukiniai klijai. Per abu 8 Lt.
Rankdarbių parduotuvėje taip pat nusipirkau 20 Lt kainuojantį popieriaus peiliuką. Iš asmeninių atsargų - juodas tušinukas, raudonas markeris ir lipnūs lapeliai.


Lipniais priminimų lapeliais prisiklijavau popierių kraštus, kad neslankiotų ir perkeltos iškarpos būtų kuo mažiau kreivos :D Kalkinis popierius - tai toks popierius, kurio vieną pusę spaudžiant, kitoje pusėje esantis dažų sluoksnis persikelia ant po juo pakišto daikto. Kai buvau maža, tai šito popieriaus rasti buvo nesunku, nes jis buvo naudojamas spausdinimo mašinėlėms - vienu metu taip galėdavai iš karto surinkti dvi kopijas teksto.
Jo ieškodama apėjau ne viena kanceliarinių prekių parduotuvę, bet jos tik gūžtelėjo pečiais, kol vienoje apsakė, kad jo būna dailininkų prekėse - ir iš tiesų, ten iš ko rinktis :)


Taip pat pasižymėjau ir lenkimo linijų taškų buvimo vietas... Paskutinis sakinys yra visiškai beprasmis, bet nesugalvoju kaip kitaip pasakyti.


O taip va atrodo perkelta, iškirpta ir sunumeruota detalė. Iš blogosios pusės :) Blogoji pusė ta, kurioje liks skaičiukai.


Iš gerosios.


Vietoje pjaustymo kilimėlio panaudojau seną A3 formato aplankalą popieriui. Kad detalės geriau lenktųsi per lenkimo linijas iš pradžių perbraukiau su bukąja peiliuko kraštine :) (internete mačiau žmonės mėgsta tą atlikti su žirklėmis) Čia praverčia metalinė liniuotė, nes ji padeda braukti tiesias linijas ir nesipjausto kaip medinė ar plastmasinė.


Klijuodama nelabai įsivaizdavau kurios širdies dalys šiame modelyje turėjo būti įlenktos į vidų, o kurios į išorę. Bet vis tiek klijavau - su dalimi kampu paaiškėjo beklijuojant (yra nesunku suklijuotas dalis eigoje įlenkti į vidų ar išlenkti į išorę), o su neaiškiomis dalimis improvizavau. 


Fone klijai ir šiukšlės :)


Suklijuotas dalis užspalvindavau. Kad darbas nebūtų monotoniškas, reikalingą dalį išsipjaudavau ir jos mažesnes dalis susinumeruodavau tik tada, kai ją reikia priklijuoti.

Viso klijavimas man užtruko ~12-14 valandų. Bet, jei klijuodami nesitikrinate facebook'o taip dažnai, kaip aš, o taip pat galite iš karto atsispausdinti dalis ant kieto popieriaus, tai užtruksite daug trumpiau. DAUG.

Tai va toks mano pirmas popierinio modeliavimo blynas:

Kampe matosi ausinių šmotas - klijuodama klausiausi audio knygos

Vienas prieširdis koks tai įlenktas, bet nieko tokio xD Tas geltonas skuduras, tai improvizuota užuolaida iš paklodės - per ją dieną krentanti šviesa nusidažo geltona spalva. Labai gražu.

Kai suklijuosiu visus organus, ant jų dar nupiešiu simbolinrs kraujagysles akriliniais dažais ir susiveiksiu kokio dekupažinio skaidraus lako, kad kai visas torsas bus baigtas į svečius atėję draugai galėtų drąsiai jį čiupinti :)

Toliau klijuosiu kepenis.

Pabaigai, senas, bet geras anekdotas.

Valentino diena. Užeina žmogus į dovanų parduotuvę, gi reikia žmonai kažką nupirkti. Pasižiūri į prekes. Sako:
- Duokite man prašau tą didelį rūžavą užpakalį.
Ir rodo į palubėje kabantį balioną. 
Pardavėjas pasipiktina:
- Šiaip tai čia širdelė, ne užpakalis.
O žmogus atsikerta:
- Klausykite, aš jau dvidešimt metų dirbu kardiochirurgu. Neaiškinkit man, kur širdis ir duokite tą užpakalį.


1 komentaras:

  1. Vietoje pieštukinių klijų siūlau pabandyti Lipalo tipo klijus, nes pieštukiniai su laiku, linkę nebeklijuoti, ypač kai dirbama su sunkesniu ir storesniu popieriumi nelinkusiu impregnuotis. Konkrečiai siūlau pabandyti Moment Wood (Super3), anksčiau Senukuose ar šiaip statybinių prekių parduotuvėse paprastai būdavo. http://www.denicom.bg/p/m/o/moment-wood-super-3-316-500x500.png
    Momentas greičiau džiūna ir sukabina negu paprastas, Lietuviškas lipalas. Tiesa, dviejų paviršių suklijavimas trunka ilgiau negu pieštukinių, bet truputi pasitreniravus su naudojamu klijų kiekių laikas gaunamas beveik tas pats.

    AtsakytiPanaikinti