Puslapiai

2015 m. balandžio 2 d., ketvirtadienis

Batos lemputės "gydo" nuo visko

Tęsiant homeopatijos temą, tai šiandien esantys homeopatiniai preparatai yra tiks mažytis likutis to, ką anksčiau darė homeopatai. Nors jie atsirado XVII amžiuje, tačiau pradėjo populiarėti tik tada, kai patys gydytojai ėmė atsisakinėti heroinės medicinos. Herojinė medicina yra tokia medicina, kuri remiasi dviem principais:
a) pacientui daroma kažkas labai įspūdingo. Pvz.: nuleidžiamas kraujas, bet taip, kad jis ne tik į tą kraują žiūrėtų, bet dar ir aiškinant, kad tas daroma dėl kažkokių tai jo vidinių balansų sutrikimo.
b) tą darantis žmogus yra herojus. Brangus. Sunkiai pasiekiamas. Išsiaukštinęs. Su lapės kailio apykakle ir auksiniu laikrodžiu, koks herojus.

Herojinei medicinai traukiantis jos poreikis niekur nedingo ir homeopatai tapo tais, kurie pradėjo eiti per aukščiau nurodytą punktą B nekartodami punkto A klaidų. Kai medicina apsižiūrėjo, kad kartais jai tas punktas B gaunasi netyčia (arba tyčia psichoterapiniais tikslais), homeopatai greitai pradėjo remtis daugiau A idėja - matėte kada nors reklamą internete, kur parašyta kas nors iš serijos "šios liekninamosios tabletės kraupina gydytojus"?
 Tai ji taiko būtent į tą pacientą, kuris norėtų, kad jam kas nors nuleistų kraują, t.y. taikytų grėsmingą, agresyvų, ir piktą gydymą, bet neranda kas tą padarytų.

Homeopatija neveikia bendruomenėse, kurios nėra susidūrusios su tradicine medicina, nes jos, nematydamos tablečių, žvakučių ir ampulių kaip medicininių priemonių, negali patirti ir placebo poveikio. Bet kol placebo buvo susietas pirmiausiai su baltu chalatu ir išsilavinimu, tai homeopatas galėjo daryti ką tik nori. Užtekdavo turėti chalatą ir sakyti daug žodžių, kurių pacientai nesuprasdavo.
Pvz.: buvo tokia elektrohomeopatija. Skamba pusę velnio, bet gydymo principai neva rėmėsi tuom, kad tam tikros šviesos bangos ilgio energija atitinka tam tikros ligos energetinio lauko energiją. Pacientą pasodindavo, palaikydavo virš jo spalvotą lemputę ir paleisdavo. Šiuo metu tai vis dar populiaru pvz.: Indijoje vėžio gydyme. Jei paieškosite internete, tai pamatysite, kad ją užsiimantys gydytojai atrodo kaip iš filmų - lemputę laiko su chirurgo darbine apranga, terapeuto chalatu, ant kaklo stetofonendoskopas, ant krūtinės radiologų naudojamas skaitliukas gautai radiacijos dozei sekti.
Kai kurie netgi turi apsaugines kaukes. Medicininių įrodymų toks gydymas turi tiek pat, kiek bet kuri kita homeopatijos rūšis.

Spalvų ir šviesos terapijos šiandien naudojamos medicinoje, bet visai kitaip, kitokioms ligoms ir kitai būdais, nes remiasi refleksinėmis reakcijomis, o ne kažkokiomis "energetikomis".

PS - dar yra toks dalykas, kaip Mattei elektrohomeopatija, kuri remiasi "elektriniais" augalų ekstraktais ir kur net patys homeopatai jau sako, kad nesąmonė.

2 komentarai:

  1. Skraidant lektuvu žurnaluose vis užtikdavau: http://www.valkee.com/en/ Homeopatų draugai matyt :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Kiek esu girdėjusi, tai šviesos terapijos lempos tikrai padeda išgydyti odos problemas, sumažina skausmą, padeda gyti žaizdoms :)

    AtsakytiPanaikinti