Puslapiai

2014 m. rugpjūčio 17 d., sekmadienis

Tankai ir šachmatai

Prieš porą dienų aplankiau Vytauto Didžiojo karo muziejaus karo technikos skyrių. Jis yra Vilniuje, Olandų gatvėje. Įėjimas nemokamas. Jame yra visokios senos technikos prie kurios prikabintos lentelėms iš serijos "maloniai prašome eksponatų rankomis neliesti", bet galų gale visi vis tiek tą techniką čiupina, lenda į vidų ir panašiai. Ji ten šiaip tokia atspari aštrianagėms rankytėms. Karinė gi.

Asmenukė su tanku:

(Tas užpakalis fone suteikia puikią kompozicinę atsvarą. Dar galima svarstyti, jog dėl 1991 Sausio įvykių Lietuvoje tankas net negali būti teiktinas kaip karinių pergalių simbolis (o ir šiaip kiek LT yra laimėjusi tankų mūšių?..))

Prieš išeidama kaip tik buvau pažiūrėjusi štai šį reportažą apie asmenukes, ir nusprendžiau būtinai pasidaryti vieną.


Reportaže asmenukės pateikiamos tarsi kažkoks naujas reiškinys... Dabar rytais po truputį skaitau Giovanni Boccaccio‎ "Dekameroną", XIV amžiaus kūrinį ir jei tik galėtų jis tiesiog sunktųsi asmenukėmis. Žmonių elgesį tyrinėjantys specialistai tai tiesiog džiūgauja asmenukėmis, nes jos geriausiai atspindi tai, kas jas darančių žmonių nuomone yra normalu. Ir kuo labiau žmogus apsimetinėja savo soc tinklo profilyje, tuo didesnė tikimybė, kad jo profilis atspindi tai, ką visuomenė, kurioje jis gyvena, laiko normalia vidutinybe.
Čia tikriausiai didžiausias asmenukės skirtumas nuo autoportreto.


(karinė technika nuo kito tanko viršaus)


(Paprastųjų vapsvų (?) namelis viename iš tankų. Radome tokių ir daugiau.  Ir paukščių lizdelių. Visokių gėlyčių ir sąmanėlių augančių, taip pat.)


(torpedos paleidimo vamzdis. Dabar jo viduje tik seni sudžiūvę medžių lapai...)


(Šitą džiaugsmą galima dviese valdyti - vienas suka rankeną ir kilnojasi pabūklas, kitas suka kitą rankena  ir aplinkui sukasi visa platforma)


(Čia tikriausiai užsilikęs ženklas nurodantis rūkymo vietą. Ne į temą, bet šiandien vienoje parduotuvėje mačiau tipo ekologiškas elektronines cigaretes... Gal ir logiška. Pirkdami nuodus nepamirškite rinktis ekologiškų! Kenkite sau, nekenkdami gamtai!)


(Įlindus į karinę mašiną-skalbyklę buvo galima apžiūrėti, kad ne tik yra atskiros skalbyklės spalvotiems ir baltiems skalbiniams, bet ir itin griežtos instrukcijos, kaip ką skalbti)


(Vienas iš man asmeniškai įdomiausių buvusių mašiniukų. Paviršių valymo prasme mašiniukas-virtuvė atrodė n-liokika kartų geriau :/ ...)

Dar tą dieną man nuskilo galimybė pažaisti keturiems asmenims skirtais šachmatais. Ir dar ne bet kokiais, o okultiniais!


Labai norint galima netgi lentą nusispalvinti:


(iš čia. O čia galima pasiskaityti apie šitą šachmatų žaidimo variantą sugalvojusį kultą.)

Žaidėsi tikrai smagiau, nei paprastai šachmatai. 

1 komentaras:

  1. O geras.

    Matyt ten tas "prašome rankomis neliesti" tokiu mažu fontu parašytas, kad aš apie tai tik čia perskaičiau.

    Prieš metus ten šventėm sūnaus gimdienį. Vaikis žiauriai laimingas buvo - tėvelis, aišku, irgi.

    Ir ant tanko lipom, ir į visas mašinas, kurių durys neužrakintos/neprivirintos buvo lindom, ir viskas buvo osom.

    AtsakytiPanaikinti