Puslapiai

2012 m. kovo 22 d., ketvirtadienis

Palangės apsauga nuo katino

Savaitgalį iš mamos parsinešiau savo vaikystės augalą - kaktusą. :) Pamenu labai zyziau vieno, tai gavau tokį visai mažuliuką, kuris per keliolika metų išaugo į vat va tokį pūpsalą:


Vargšelis... visas apduklėjęs, senas vazonas jam smarkiai per mažas (net ėmęs skilti). O dar ir ant remontuotinos palangės pastatytas. Jokios garbės.

Ketinu jį persodinti ir rasti jam gerą kampelį toliau augti ir, labai tikiuosi, pražysti! Kovo pabaiga - Gegužės pradžia kaip tik labai geras laikas kaktusų persodinimui (kitas irgi geras, bet šitas ale ypač). 
Tik dabar dar mėginu išsiaiškinti ką aš čia tiksliai auginu, mat pasakyti, kad kaktusą, tai tolygų pasakyti, kad namie laikai "keturkojį" :D

Spėju, kad čia bus geltondyglis ežiakaktusas (Echinocactus grusonii), dar vadinamas "uošvienės pagalve" :) ("uošvienės liežuviai" tai irgi nuostabus augalas :D taip skaniai kvepiančiai ir gausiai žydi x3).
Laisvėje šis kaktusas labai retas, bet randamas kone kiekvieno kaktusininko kolekcijoje, mat jį galima namų sąlygomis užsiauginti iš sėklų ar iš mažo daigelio, kurie parduotuvėse kainuoja po kelis litus. Net kaip kaktusas jis labai neišrankus augimo sąlygoms, svarbu kad būtų daugiau saulės :)
 Užauga tikrai įspūdingas - metro-dviejų aukščio su 7-10 cm ilgio dygliais. Žydėti pradeda tik sulaukęs >20 metų, arba kai turi ~25-35 briaunas. Maniškis kol kas turi tik 19 briaunų ir manau jam dar trūksta kokių 5 metų iki 20-ties. Atsimenu pačioje pradžioje tai berods 6 briaunas turėjo ir atrodė kaip du vandens panašus į šitą.


Tik va, apmaudu, kad kai galų gale užaugs pakankamai didelis, kad žydėtų, tai tas jo žiedelis bus nelabai įspūdingas... xD Ir pats kaktusas tada labiau bus panašus į burbulą :) Lietuviškuose puslapiuose perskaičiau, kad jis namuose retai kada žydi, bet angliškuose, kad toks įpūdis susidaro dėl to, jog dažniausiai žmonės tiesiog neturi kantrybės auginti vieną augalą 30-50 metų ir tiek. O seni mūsuose kainuoja 200-300Lt (čia žiūrėjau Senukų parduotuvėje), tad niekas senų ir neperka, kai gali už kokius 35Lt nusipirkti tokią pat "didelę" karpažolę ar kokį sukulentą.

:) iš visų kaktusų tai man juokingiausiai kūguliai :D nežinau, kiekvieną kartą kai pas ką nors svečiuose ar ligoninėje ant palangės pamatau ima juokas. Koks tai gyvenimo sužalotas augalas:


Net baubas tokio neėstų :) 

1 komentaras:

  1. Tikros palangės puošmenos. :) Kaktusas tikriausiai vienintelė kambarinė gėlė, kurią mėgstu ir turiu net keletą.

    AtsakytiPanaikinti